Jacek Kurski w Banku Światowym. Opozycja: Była propaganda, jest nagroda

"Kurski propagandzista, politruk, wierny bullterrier Kaczyńskiego będzie reprezentował Polskę w Banku Światowym. To nie fejk, to nagroda za służbę dla partii PiS" - komentują nowe stanowisko Jacka Kurskiego politycy opozycji.

Publikacja: 07.12.2022 11:51

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Foto: PAP/Piotr Nowak

Jacek Kurski poinformował, że został zatrudniony w Banku Światowym. Były prezes TVP został polecony przez szefa NBP Adama Glapińskiego.

Informując o nowym stanowisku Kurski podkreślił, że jest świadomy, iż oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej i ambicji politycznych. 

Czytaj więcej

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym. Polecił go tam Adam Glapiński

Informacja o nowym stanowisku Jacka Kurskiego szeroko komentowali politycy opozycji.

"Jacek Kurski ewakuuje się do Banku Światowego do Szwajcarii. Reszta pomniejszych PiSowców do Budapesztu? Czy Białoruś?" - napisał Bartłomiej Sienkiewicz.

"Pan Dyrektor w Banku Światowym Jacek Kurski. A myśleliście, że nic bardziej kabaretowego dziś już nie usłyszycie?" - komentuje Bartosz Artłukowicz

"Miał być delfinem, chciał być rekinem, a został leszczem. Kurski chyba już definitywnie pożegnał się z marzeniami o wejściu do rządu" - napisał Jan Strzeżek.

"Jacek Kurski do Banku Światowego czyli wypadałoby aby PMM po odwołaniu jako reprezentant tvpis poszedł do eurowizji?" - komentuje Janusz Piechociński.

"Kurski propagandzista, politruk, wierny bullterrier Kaczyńskiego będzie reprezentował Polskę w Banku Światowym. To nie fejk, to nagroda za służbę dla partii PiS" - uważa Dariusz Joński.

"Jacek Kurski w Banku Światowym. Była propaganda, jest nagroda. Obrzydliwe" - komentuje Tomasz Trela.

"Kurski w Banku Światowym. Nie mają żadnych hamulców, nie czują żadnego obciachu. Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości" - napisał Borys Budka.

"Jacek Kurski w Waszyngtonie. Szkoda Banku Światowego, dobrze dla Polski" - uważa Szymon Hołownia.

"Dokładny opis roli prezesa Jacka Kurskiego w TVP, to dzisiejsze słowa „zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką”. Jest też nagroda - fucha od NBP, Glapińskiego, w Banku Światowym. Będzie „nas” tam reprezentował" - komentuje Katarzyna Lubnauer.

"Glapiński nie przedłużył kadencji w Banku Światowym świetnej ekonomistce Katarzynie Zajdel-Kurowskiej, za to wysłał tam Jacka Kurskiego. Jedynym jego sukcesem w finansach jest wyłudzenie z kasy publicznej 2 mld zł na szczucie w TVP. Oprócz niego reprezentuje syn Kamińskiego" - wskazuje Izabela Leszczyna.

Jacek Kurski poinformował, że został zatrudniony w Banku Światowym. Były prezes TVP został polecony przez szefa NBP Adama Glapińskiego.

Informując o nowym stanowisku Kurski podkreślił, że jest świadomy, iż oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej i ambicji politycznych. 

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Szymon Hołownia buduje pozycję międzynarodową. Prekampania prezydencka trwa
Polityka
Koniec kontroli granicznej na granicy polsko-słowackiej. Decyzja MSWiA
Polityka
Kiedy Monika Pawłowska obejmie mandat po Mariuszu Kamińskim? Wskazała warunek
Polityka
Łukasz Schreiber ogłosił rozstanie z żoną. "Każde z nas robi coś na swój rachunek"
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Polityka
Matysiak: Lasek musi odejść. Nie nadaje się na pełnomocnika ds. CPK
Polityka
Miller krytykuje Hołownię. "Infantylny, niech jedzie na front"