Jacek Kurski w Banku Światowym. Opozycja: Była propaganda, jest nagroda

"Kurski propagandzista, politruk, wierny bullterrier Kaczyńskiego będzie reprezentował Polskę w Banku Światowym. To nie fejk, to nagroda za służbę dla partii PiS" - komentują nowe stanowisko Jacka Kurskiego politycy opozycji.

Publikacja: 07.12.2022 11:51

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Foto: PAP/Piotr Nowak

Jacek Kurski poinformował, że został zatrudniony w Banku Światowym. Były prezes TVP został polecony przez szefa NBP Adama Glapińskiego.

Informując o nowym stanowisku Kurski podkreślił, że jest świadomy, iż oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej i ambicji politycznych. 

Pozostało jeszcze 89% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Koniec duopolu? Trwa wyścig, który może wstrząsnąć polską polityką
Polityka
Polska inwestuje, Zachód oszczędza. O wydatkach na obronność decyduje geografia
Polityka
Polscy żołnierze na Ukrainie? Europoseł KO: Muszą bronić polskiej granicy
Polityka
Tusk o Polsce, Ukrainie i bezpieczeństwie w regionie. "Potrzebujemy Europy i USA"
Polityka
Czy Polska powinna wysłać żołnierzy na Ukrainę? Były prezydent nie ma wątpliwości