Jacek Kurski poinformował, że został zatrudniony w Banku Światowym. Były prezes TVP został polecony przez szefa NBP Adama Glapińskiego.

Informując o nowym stanowisku Kurski podkreślił, że jest świadomy, iż oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej i ambicji politycznych. 

Czytaj więcej

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym. Polecił go tam Adam Glapiński

Informacja o nowym stanowisku Jacka Kurskiego szeroko komentowali politycy opozycji.

"Jacek Kurski ewakuuje się do Banku Światowego do Szwajcarii. Reszta pomniejszych PiSowców do Budapesztu? Czy Białoruś?" - napisał Bartłomiej Sienkiewicz.

"Pan Dyrektor w Banku Światowym Jacek Kurski. A myśleliście, że nic bardziej kabaretowego dziś już nie usłyszycie?" - komentuje Bartosz Artłukowicz

"Miał być delfinem, chciał być rekinem, a został leszczem. Kurski chyba już definitywnie pożegnał się z marzeniami o wejściu do rządu" - napisał Jan Strzeżek.

"Jacek Kurski do Banku Światowego czyli wypadałoby aby PMM po odwołaniu jako reprezentant tvpis poszedł do eurowizji?" - komentuje Janusz Piechociński.

"Kurski propagandzista, politruk, wierny bullterrier Kaczyńskiego będzie reprezentował Polskę w Banku Światowym. To nie fejk, to nagroda za służbę dla partii PiS" - uważa Dariusz Joński.

"Jacek Kurski w Banku Światowym. Była propaganda, jest nagroda. Obrzydliwe" - komentuje Tomasz Trela.

"Kurski w Banku Światowym. Nie mają żadnych hamulców, nie czują żadnego obciachu. Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości" - napisał Borys Budka.

"Jacek Kurski w Waszyngtonie. Szkoda Banku Światowego, dobrze dla Polski" - uważa Szymon Hołownia.

"Dokładny opis roli prezesa Jacka Kurskiego w TVP, to dzisiejsze słowa „zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką”. Jest też nagroda - fucha od NBP, Glapińskiego, w Banku Światowym. Będzie „nas” tam reprezentował" - komentuje Katarzyna Lubnauer.

"Glapiński nie przedłużył kadencji w Banku Światowym świetnej ekonomistce Katarzynie Zajdel-Kurowskiej, za to wysłał tam Jacka Kurskiego. Jedynym jego sukcesem w finansach jest wyłudzenie z kasy publicznej 2 mld zł na szczucie w TVP. Oprócz niego reprezentuje syn Kamińskiego" - wskazuje Izabela Leszczyna.