Z badania wynika bowiem, że ludzie z klasy wyższej - ci zamożni, są bardziej skłonni do kłamstw, kombinowania, nieetycznych zachowań w pracy, a nawet zachowań niegrzecznych wobec innych uczestników ruchu w czasie jazdy samochodem.
Ochotnicy, którzy wzięli udział w badaniu definiowali swoją klasę społeczną przy pomocy Skali Subiektywnego Statusu Socjoekonomicznego MacArtura i dodatkowo wypełniali ankietę ujawniającą ich postawy, zachowania i stosunek do chciwości.
Ludzie z klasy wyższej znacznie chętniej zgadzali się z maksymą, sławnego z filmu Walll Street, Gordona Geko „chciwość jest dobra".
Badanie wykazało, że zamożni sa znacznie bardziej chętnie do przysłowiowego „odbierania dzieciom cukierków". W pokoju badań oferowano uczestnikom cukierki ze słoja przeznaczonego dla dzieci i ci bogatsi brali dwa razy więcej słodyczy, niż mniej zamożni.
Jeden z punktów badania ujawnił ponadto, że wyższa klasa jest bardziej skłonna oszukać kandydata, którego przesłuchuje na rozmowie kwalifikacyjnej, wiedząc, że to stanowisko będzie niebawem zlikwidowane.