Zamachowski o ataku na Vegę: Może mają się czego bać?

Aktor Zbigniew Zamachowski, który w filmie „Polityka” Patryka Vegi wcieli się w postać ojca Tadeusza Rydzyka, powiedział w rozmowie z Onetem, że „ma nadzieję, że ten elektorat, który tak twardo i murem stoi za obecną władzą, wreszcie przejrzy na oczy”.

Aktualizacja: 25.06.2019 14:43 Publikacja: 25.06.2019 14:32

Zamachowski o ataku na Vegę: Może mają się czego bać?

Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak

adm

Zbigniew Zamachowski skomentował w rozmowie z Onetem reakcje polityków Prawa i Sprawiedliwości na zapowiedzi filmu „Polityka” Patryka Vegi. - Jeśli tutaj działa zasada uderz w stół, a nożyce się odezwą, to wygląda na to, że mają powody, żeby się bać. Zresztą to deklaruje Patryk. Myślę, że oni sami zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystko, co robią, jest fajne, fair i do zaakceptowania - powiedział. Zdaniem aktora fakt wykradzenia scenariusza do filmu, o czym Vega wielokrotnie już mówił, jest sytuacją, która nie jest warta komentowania. - Myślę, że ten strach przed nieznanym o czymś świadczy. Mało tego, to krytykowanie czegoś, co znają na razie tylko w teorii - podsumowuje aktor. Zapytany o to, czy nie jest to już jakaś forma cenzury, mówi, że ma nadzieję, że nie idziemy w stronę tego, co już przeżyliśmy. - To byłby już tak jawny krok wstecz... Mam nadzieję, że ten elektorat, który tak twardo i murem stoi za obecną władzą, wreszcie przejrzy na oczy, zobaczy, że nie wszystko, co się im proponuje, jest tego warte - stwierdził Zamachowski. 

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Film
Festiwal w Cannes oficjalnie otwarty. Nagroda za całokształt twórczości dla Roberta De Niro
Film
Cannes 2025: Trump kontra europejskie kino
Film
„Zamach na papieża". Jest zwiastun filmu Bogusława Lindy i Władysława Pasikowskiego
Film
Nieznana biografia autora „Zezowatego szczęścia". Zapomniany mistrz polskiego kina
Film
Od klasyków „Sami swoi” oraz „Prawo i pięść” po „Różę” Wojciecha Smarzowskiego