Całość mieszkania jest także w stanie skredytować [b]PKO BP[/b] pod warunkiem jednak, że wartość LTV (czyli wskaźnika określającego stosunek wartości kredytu do wartości zabezpieczenia) nie przekroczy w tym przypadku 100 proc. wartości przyjętego zabezpieczenia hipotecznego. Poza tym czteroosobowa rodzina musi wykazać się minimalnymi dochodami netto powyżej 6,2 tys. zł. Okres kredytowania to 30 lat. Kolejnym warunkiem jest ubezpieczenie brakującego wkładu finansowego (składka w wysokości 3 proc. kwoty wymaganego wkładu tj. ok. 2,4 tys. zł), a także warunek założenia konta osobistego.
Natomiast [b]Kredyt Bank[/b] udziela kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości jedynie w złotych. Warunkiem uzyskania jest opłacenie prowizji od brakującej wartości zabezpieczenia w wysokości 3,5 proc. od wymaganej wartości, czyli od 20 proc. wartości inwestycji.
Pod warunkiem ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia, np. ubezpieczenia wkładu własnego lub posiadania lokaty bankowej, także [b]Gospodarczy Bank Wielkopolski[/b] będzie skłonny udzielić pełnego kredytu na zakup mieszkania za 400 tys. zł.
[b]Deutsche Bank PBC[/b] udziela kredytów mieszkaniowych na 100 proc. wartości inwestycji, ale tylko w przypadku osób o wysokiej zdolności kredytowej i pod warunkiem ubezpieczenia brakującego wkładu własnego. Składka ubezpieczeniowa wynosi 3,8 proc. od brakującego wkładu własnego (do zapłacenia jednorazowo za pięć lat).
[b]W Banku Pekao SA[/b] można otrzymać kredyt mieszkaniowy nawet do 104 proc. wartości kredytowanej inwestycji, przy czym do 4 proc. można przeznaczyć na koszty i prowizje związane z udzieleniem kredytu. W przypadku zaciągania kredytu w wysokości ponad 80 proc. wartości nieruchomości, kredytobiorca powinien ustanowić zabezpieczenie brakującego wkładu, np. w formie ubezpieczenia. Składka z tytułu ubezpieczenia brakującego wkładu własnego wynosi 0,06 proc. za miesiąc (okres ubezpieczenia jest ustalany indywidualnie, nie może jednak przekroczyć 180 miesięcy).
[b]Dominet Bank[/b] nie wymaga zaangażowania wkładu własnego, a w przypadku jego braku koszt związany z ubezpieczeniem ponosi bank. Do czasu dostarczenia do banku wpisu do hipoteki podwyższona zostaje jednak marża kredytu. Jej wysokość uzależniona jest od wielkości wkładu oraz od tego, czy nieruchomość posiada księgę wieczystą.