Anna Ogonowska-Rejer

Firmy: nadal daleko do normalności

Na ankietę „Rzeczpospolitej” odpowiedziało 120 przedsiębiorców. Z ich odpowiedzi wynika, że czas licznych wyzwań nadal trwa.

Wybrano prawną transakcję roku 2022

Podczas Kapituły Rankingu Kancelarii Prawniczych, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej” w czwartek 18 maja, wyłonione zostały kancelarie, które zdaniem kapituły obsłużyły w ubiegłym roku transakcje największe pod kątem wartościowym, czasowym oraz trudności.

Lista 500. Nagrody dla polskich liderów rozdane

Ubiegły rok był trudny dla polskich firm. W sumie jednak spółki z Listy 500 „Rzeczpospolitej” wyeksportowały towary i usługi za kwotę przekraczającą 500 mld zł, zatrudniając blisko 1,7 mln pracowników.

Co by było z kredytami, gdyby RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak mieniłaby się sytuacja kredytobiorców gdyby Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych.

Gdzie po Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Kilka banków już dziś deklaruję możliwość wprowadzenia kredytu do swojej oferty, inne czekają na ostateczne warunki kredytowania.

1 i 3 maja nie zapłacimy za rachunki. Do kiedy zrobić przelew?

Przelew, który zlecimy 28 kwietnia po godzinie 16, trafi na konto odbiorcy dopiero we wtorek 2 maja, a zlecony 2 maja także po 16 będzie zaksięgowany 4 maja podczas porannej sesji. 1 i 3 maja odpowiadający za przelewy system Elixir będzie miał przerwę w działaniu.

„Beczka plus”. Kto i ile dotacji może dostać na deszczówkę

Zbieranie deszczówki stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek suszy, pomaga oszczędzić pieniądze i jest ekologiczne. Dodatkowo w niektórych miasta można dostać dofinansowanie  do zbiornika rotacyjnego.

PIT najprościej rozliczyć przez Internet

2 maja mija czas rozliczenie z urzędem skarbowym. Polacy coraz częściej decydują się na złożenie wniosku przez Internet.

Dopłata roczna do PPK w sobotę na koncie. Jest jeden warunek

Do 15 kwietnia powinna trafić na konto osób oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych tzw. dopłata roczna w wysokości 240 zł. Na wpłatę mogą liczyć tylko osoby, które spełniły określony w ustawie warunek.

Bezpieczny kredyt hipoteczny 2 proc. w Sejmie. Warunki programu

Rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe w połowie marca. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejm kontynuuje prace nad projektem Pierwsze Mieszkanie. Ustawa umożliwi Polakom pozyskanie kredytu z rządową dopłatą na zakup pierwszego mieszkania.