Anna Ogonowska-Rejer

Kwoty dotacji na modernizację domu coraz większe. Przegląd programów

„Czyste powietrze”, „Stop Smog”, „Ciepłe Mieszkanie”, „Moja woda”, „Złap deszcz” – przegląd różnych form dofinansowania i wsparcia energetycznego gospodarstw domowych.

Polska gospodarka w pigułce

Już po raz 21. „Rzeczpospolita" opublikowała Listę 2000. Jej prezentacja odbyła się na gali zorganizowanej wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego.

Jak radzić sobie w biznesie w epoce niepewności

Jak wygląda obecna rzeczywistość polskich przedsiębiorstw – zastanawiali się uczestnicy debaty „Nowa rola firm w nowej epoce. Jak działać w rzeczywistości zdominowanej przez niepewność? Nowe wyzwania społeczne oraz konieczność ochrony klimatu”.

Firmy w wyścigu do zerowej emisyjności

Zielona transformacja i związane z nią wyzwania – to temat debaty „Biznes w wyścigu do zeroemisyjności. Deklaracje, finanse, rzeczywistość”.

Potencjalni kandydaci na GPW

Na Liście 2000 największych przedsiębiorstw 8 proc. stanowią te notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Oszczędzanie bez podatku. Przegląd IKE i IKZE 2022

IKE i IKZE najlepiej traktować jako produkty komplementarne, i tak zresztą są najczęściej oferowane.

Oszczędności na emeryturę i nie tylko

Tylko do końca grudnia mamy czas na wpłatę lub dopłatę do produktów emerytalnych z trzeciego filaru. Prezentujemy przegląd tych form oszczędzania.

Gdzie po dobre ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking "Rz" 2022

W naszym zestawieniu porównujemy oferty dziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Pod lupę bierzemy osiem aspektów kluczowych dla klientów.

Liderzy i najbardziej dynamiczni eksporterzy w dobrej formie

Liderem zagranicznej sprzedaży jest PKN Orlen z przychodami z eksportu rzędu 114 mld zł. Najdynamiczniejszą firmą w 2021 r. okazał się zaś Mercedes-Benz Manufacturing, producent silników i baterii do samochodów elektrycznych. Liderzy i najbardziej dynamiczni eksporterzy w dobrej formie

Eksport napędzany inflacją. Wolumen rośnie dużo wolniej

Nasza tegoroczna sprzedaż zagraniczna, licząc do września, wyniosła 1,171 bln zł i była wyższa o 23 proc. niż rok wcześniej. Poprawa wynika jednak głównie ze wzrostu cen, a nie wolumenu. Przyszły rok może stać pod znakiem spowolnienia.Eksport napędzany inflacją. Wolumen rośnie dużo wolniej