Anna Ogonowska-Rejer

Lokaty wyższe, ale wciąż poniżej inflacji . Oprocentowanie w bankach, maj 2022

Coś wreszcie drgnęło w ofercie lokat bankowych. Niektórzy zaczynają dosyć nieśmiało płacić klientom za trzymanie ich pieniądze nawet po 4–6 procent.

Biznes od dwóch lat w sytuacji nadzwyczajnej

Na ankietę „Rzeczpospolitej” odpowiedziało ponad 100 przedsiębiorców. Opisali, jak radzą sobie z covidowym zagrożeniem i wojną w Ukrainie.

O ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego po majowej podwyżce stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej po raz piąty w 2022 roku podniosła oprocentowanie stóp procentowych. To oznacza wzrost raty kredytu hipotecznego. O ile?

Kredyt. KNF zaostrzyła warunki. Zdolność kredytowa Polaków spada

Ponieważ rosną stopy NBP i inflacja, Komisja Nadzoru Finansowego zaostrzyła warunki przyznawania kredytów.

Koszt budowy domu w połowie 2022. Milion złotych może nie wystarczyć

Koszt budowy domu czy metra kwadratowego mieszkania drastycznie rośnie. Sprawdzamy, ile aktualnie kosztują nad Wisłą własne cztery kąty.

Mieszkanie w budowie. Czy deweloper może podnieść cenę

Czy deweloper może w trakcie realizacji inwestycji zmienić warunki umowy i podwyższyć nam końcową cenę nieruchomości? Sprawdzamy.

Teatry w Polsce. Ile, gdzie, widzowie

W Polsce w 2021 roku działało 136 teatrów to o 8 mniej niż w 2020 roku. Największą grupę stanowiły teatry dramatyczne – 74, najmniej jest teatrów operowych – 12. Liczba teatrów w Polsce waha się od 126 - w 2013 roku do 144 - w 2020 roku.

Frankowicze. Aktualne możliwości pozbycia się ciążącego kredytu

Prześwietliliśmy wszystkie aktualne możliwości pozbycia się ciążącego kredytu we franku szwajcarskim. Sprawdzamy alternatywne rozwiązania, jak ugoda z bankiem czy „odfrankowienie”. Tłumaczymy też, jakie są koszty pozwania banku.

Rosną ceny samochodów używanych. Najdrożej na Podlasiu, najtaniej w lubelskim

Obserwowany w 2021 r. trend wzrostowy cen samochodów używanych nie hamuje. Przeciętne auto kupowane na kredyt w okresie od stycznia do połowy marca 2022 r. kosztowało ponad 53 tys. zł wynika z danych firmy Cofidis.

Stopy procentowe czwarty raz w górę w 2022. Ile wzrośnie rata kredytu

Rada Polityki Pieniężnej po raz czwarty w tym roku podniosła oprocentowanie stóp procentowych. Stopa referencyjna wynosi obecnie 4,5 proc., to o 4 pkt. proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku.