Michał Błasiński
Dzisiaj na małej giełdzie pojawią się akcje Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego Telgam.
http://archiwum.pb.pl/3182092,35940,maly-telekom-na-malej-gieldzie (dostęp płatny)
Dwukrotnie szybszy Galaxy S4
Marek Druś
Samsung Electronics zaoferuje flagowy smartfon Galaxy S4 zdolny do dwukrotnie szybszej transmisji danych niż obecny model.
http://archiwum.pb.pl/3182086,73274,dwukrotnie-szybszy-galaxy-s4 (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Internet nie unieważnia prawa
Oskar Tułodziecki, wspólnik kancelarii K&L Gates Jamka, członek Komisji Prawa Autorskiego
Przypomnijmy sobie protesty w sprawie ACTA. Media wywołały histerię skierowaną przeciwko „spiskowi korporacji" przewidującemu cenzurę w sieci oraz monitorowanie komunikowanych w niej treści. Rzecz jednak w tym, że umowa ta nie zawiera na ten temat ani słowa – pisze prawnik. Od wielu lat daje się obserwować coraz większe znaczenie Internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej. Branże bardzo odległe od branży informatycznej lub telekomunikacyjnej wykorzystują Internet do oferowania drogą elektroniczną swoich towarów i usług. Obecnie można mieć w Internecie rachunek bankowy, kupić przez Internet wycieczkę turystyczną, a także zrobić zakupy spożywcze.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192277-Internet-nie-uniewaznia-prawa.html#.Ub_pIpwzK4E (dostęp płatny)
Prezes zostaje, akcje w górę
Piotr Rudzki
Prezydent Francois Hollande poparł prezesa francuskiego operatora mimo trwającego śledztwa o naruszenie prawa, na co giełda w Paryżu zareagowała skokiem notowań firmy o 3,9 proc. – Stephane Richard ma poparcie państwa na stanowisku prezesa France Telecom, o ile śledztwo w sprawie nadużyć nie przeszkodzi mu w tej pracy – oświadczył prezydent w kanale telewizyjnym M6. Prezes ma też poparcie załogi.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192275-Prezes-zostaje-akcje-w-gore.html#.Ub_pUZwzK4E (dostęp płatny)
E-telewizja ma mniej wymagań
Ł.K.
Małe stacje telewizyjne mogą ograniczyć emisję programów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co do zasady 10 proc. czasu antenowego (nie wliczając np. reklam) musi mieć udogodnienia dla osób niewidzących lub niesłyszących. Nadawcy, których sygnał dociera do 200 tys. odbiorców, mają jednak zapewnić tłumaczenie na język migowy 1 proc. programów. Tyle samo programów z udogodnieniami dla niesłyszących mają zapewnić nadawcy internetowi, gdy liczba ich odbiorców nie przekracza 50 tys.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192227-E-telewizja-ma-mniej-wymagan.html#.Ub_qa5wzK4E (dostęp płatny)
VAT płatny tam, gdzie znajduje się serwer
MAJ
Usługa polegająca na zapewnianiu stabilnych warunków działania sprzętu komputerowego jest opodatkowana w kraju, w którym znajdują się urządzenia. Miejsce opodatkowania ustala się na podstawie położenia nieruchomości, w której znajduje się serwerownia. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Sprawa dotyczyła interpretacji podatkowej wydanej na wniosek przedsiębiorcy świadczącego usługi kolokacyjne. Polegają na zapewnieniu urządzeniom umieszczonym w jego budynku lub innym pomieszczeniu prawidłowych warunków normalnego działania, tj. dostarczeniu energii elektrycznej, chłodzenia, ochrony oraz łączności telekomunikacyjnej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192231-VAT-platny-tam-gdzie-znajduje-sie-serwer.html#.Ub_qjJwzK4E (dostęp płatny)