Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 337

Nuland wygłosiła to oświadczenie podczas czwartkowego przesłuchania w Senacie na temat przeciwdziałania rosyjskiej agresji.

- W kontekście decyzji Rosji, by zaangażować się w poważne negocjacje i wycofać swoje wojska z Ukrainy oraz zwrócić terytoria, z pewnością poparłabym to (złagodzenie sankcji). Myślę, że sekretarz Blinken zrobiłby to samo - powiedziała.

Nuland odpowiadała na pytanie senatora Randa Paula, który zaproponował, aby USA i Rosja zawarły porozumienie o wzajemnym zniesieniu sankcji wobec rosyjskich i amerykańskich polityków.

Czytaj więcej

Student walczył na Ukrainie, chce służyć w FSB. Putin: Tak hartuje się stal

Paul przekonywał, że sankcje wobec rosyjskich deputowanych zostały nałożone, ponieważ mają oni "pewne przekonania" (tj. poparcie dla aneksji terytoriów Ukrainy i prowadzenia wojny), a to utrudnia dialog i "wymianę legislacyjną".

Stany Zjednoczone wciąż wskazują, że Rosja nie porzuciła zamiarów przejęcia całej Ukrainy i nie jest poważna w kwestii negocjacji czy jakichkolwiek innych kroków w kierunku deeskalacji.

Pod koniec grudnia 2022 roku prezydent Joe Biden wyraził przekonanie, że wojna między Ukrainą a Rosją nie zostanie rozwiązana bez negocjacji z Putinem.