Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 336

Putin spotkał się ze studentami w Dniu Studenta (Dniu Tatiany), który obchodzony jest w Rosji 25 stycznia.

- Celem (wojny na Ukrainie, którą Putin nazywał specjalną operacją wojskową - red.) jest, jak wiele razy mówiłem, po pierwsze ochrona obywateli i ochrona samej Rosji przed zagrożeniem, które próbuje się stworzyć na jej historycznych ziemiach, przylegających do Rosji. Nie możemy na to pozwolić - stwierdził rosyjski prezydent.

Czytaj więcej

Niemieckie czołgi Leopard mogą być na Ukrainie za trzy miesiące

Jeden ze studentów biorących udział w spotkaniu, Władisław Olejnik, student Ługańskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego, mówił Putinowi o swoich doświadczeniach z wojny.

Putin podziękował "jemu i jego towarzyszom broni za udział w walce w ochronie ludzi, rodaków" - podaje TASS.

Rosja 24 lutego 2022 roku rozpoczęła pełnowymiarową, niesprowokowaną, inwazję na Ukrainę

- Sądzę, że ludzie tacy jak ty najlepiej i najprecyzyjniej rozumieją konieczność robienia tego, co Rosja robi teraz, wspierając naszych obywateli mieszkających na tych ziemiach - w Ługańsku, w Doniecku, ogólnie w Donbasie, w Chersoniu i w Zaporożu - stwierdził prezydent Rosji (Chersonia i Zaporoża Rosjanie nie kontrolują, kontrolują tylko część obwodów, których stolicami są te miasta - red.).

Putin mówił też, że młodzi ludzie "zmieniają się wewnętrznie" po udziale w walkach.

- Tylko osoba, która ryzykuje życie może to zrozumieć. Stal nie hartuje się inaczej. To całkowicie oczywiste. Dzięki Bogu, że jesteś żywy, zdrowy, że przed tobą perspektywa dobrego życia - stwierdził odnosząc się do planów studenta, który chce robić karierę w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB). 

Rosja 24 lutego 2022 roku rozpoczęła pełnowymiarową, niesprowokowaną, inwazję na Ukrainę, atakując terytorium sąsiada z trzech stron, w tym z terytorium Białorusi. Wcześniej, od 2014 roku, Rosja nielegalnie anektowała Krym i rozpoczęła wspieranie prorosyjskich separatystów, którzy rozpoczęli wojnę w Donbasie.