Reklama
Rozwiń

Listy zatwierdzonych uczelni przyjmujących cudzoziemców

Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach z dnia 22 lutego 2019 r. wprowadziła m.in. zmiany w zakresie wjazdu i pobytu cudzoziemców w celu prowadzenia badań naukowych, odbycia studiów, stażu oraz udziału w wolontariacie w ramach programu wolontariatu europejskiego.

Aktualizacja: 12.12.2019 10:35 Publikacja: 12.12.2019 09:35

Listy zatwierdzonych uczelni przyjmujących cudzoziemców

Foto: 123RF

Warunkiem wydania wizy krajowej lub udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy we wspomnianych celach jest zatwierdzenie danej jednostki przyjmującej. Listy zatwierdzonych podmiotów są dostępne na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wymóg zatwierdzenia podmiotu przyjmującego dotyczy jednostki prowadzącej studia (z wyłączeniem określonych kategorii), jednostki naukowej, organizatora stażu lub jednostki organizacyjnej, na rzecz której cudzoziemiec ma wykonywać świadczenia jako wolontariusz. W przypadku jednostek prowadzących studia, które nie podlegają obowiązkowi zatwierdzenia, wymogiem wydania wizy krajowej lub udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy w celu studiów jest brak wydania decyzji o zakazie przyjmowania cudzoziemców (o której mowa w art. 144a ust. 1 ustawy o cudzoziemcach). Obowiązek zatwierdzenia nie dotyczy uczelni akademickich[1] i uczelni zawodowych[2] będących publicznymi uczelniami zawodowymi, uczelni wojskowych, uczelni służb państwowych oraz uczelni prowadzonych przez kościoły i związki wyznaniowe, których stosunek do Rzeczypospolitej Polskiej reguluje umowa międzynarodowa lub ustawa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono