– MNI nie złożyło oferty – twierdzi osoba zbliżona do jednego z uczestników postępowania.

– Nie słyszałem, aby spółka przygotowywała się do tej transakcji – potwierdza jeden z doradców MNI.

Wcześniej o złożeniu oferty  przez fundusz kontrolowany przez przedsiębiorcę Andrzeja Piechockiego informował PAP.

TK Telekom to należący do grupy PKP operator, którego atrakcyjność polega na posiadaniu szkieletowej sieci światłowodowej rozciągającej się wzdłuż tzw. pasa drogi kolei. Został wystawiony na sprzedaż we wrześniu.

400 mln zł może nawet wynieść wartość TK Telekom sprzedawanego przez Polskie Koleje Państwowe

W minionym tygodniu Polskie Koleje Państwowe, które prowadzą prywatyzację spółki, poinformowały, że właściciele zatwierdzili krótką listę inwestorów, którzy będą mogli zapoznać się z dokumentacją TK Telekom.

Według PKP na liście tej jest sześć podmiotów. Z naszych informacji wynika, że są to m.in. giełdowe Netia i Hawe oraz międzynarodowa grupa GTS.  Udział w procesie potwierdził oficjalnie Exatel (należący do Polskiej Grupy Energetycznej).

Według medialnych doniesień wstępną ofertę złożył też IT Operator, spółka należąca do Aleksandra Myszki, byłego prezesa Polsatu, a dziś m.in. członka rady nadzorczej Polkomtelu. – Nie udzielam informacji o moich prywatnych biznesach – powiedział „Rz" Myszka, spytany o udział w prywatyzacji TK Telekom. Kto jest szóstym kontrahentem – w tej sytuacji nie wiadomo.

Wartość TK Telekom można szacować na 300 – 400 mln zł.