Urszula Zielińska

Urszula Zielińska

Dziennikarka ekonomiczna

Z wykształcenia socjolog, absolwentka Collegium Civitas w Warszawie

Sprawa o uprzywilejowanie TVP. Polsat drugi raz wygrywa

Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej pozwalająca Telewizji Polskiej zmienić standard nadawania w styczniu 2024 r. była niezgodna z prawem - uznał dziś sąd, zgadzając się z Telewizją Polsat. Co to oznacza?

Polsat w sporze z państwem o refarming i przywileje TVP. Jest pierwszy wyrok

Sąd rozstrzyga czy Urząd Komunikacji Elektronicznej naruszył prawo dając Telewizji Polskiej więcej czasu na zmianę standardu nadawania. Pierwszy wyrok już jest.

Szef Wirtualnej Polski: badanie internetu zagrożone. Gemius: będzie dobrze

W polskim internecie szykuje się rewolucja. Szef dużego portalu obawia się jej skutków dla branży. Mamy odpowiedź.

Koniec darmowego internetu do Instagrama. Jest zakaz

Twój operator nie zmniejsza pakietu internetu gdy używasz mediów społecznościowych? Takie oferty w Polsce jeszcze tylko przez miesiąc. Jest zakaz.

Włodzimierz Schmidt, prezes IAB Polska: Za sprawą AI wszyscy wchodzimy w nową erę

O 25 latach rozwoju i wyzwaniach rynku reklamy internetowej w Polsce w erze sztucznej inteligencji mówi Włodzimierz Schmidt, prezes IAB Polska.

TVP: Musimy negocjować z poszkodowanymi za rządów PiS

Publiczny nadawca wystosował nietypowy komunikat. Podaje w nim skalę roszczeń o naruszenia dóbr osobistych. I... tłumaczy się, dlaczego nie zapłaci.

Kina wracają do formy. Repertuar im to utrudni. „Garfield” nie wystarczy

Po dobrym pierwszym kwartale 2024 roku operatorzy dużego ekranu w Polsce spodziewają się teraz słabszego okresu. „Garfield” sam sobie nie poradzi.

Raport z festiwalu w Cannes. Kina straciły miliardy widzów

Rusza festiwal filmowy w Cannes. W kuluarach odtajniono dziś rano raport o stanie rynku kinowego w 2023 roku. Wiemy, jak radzą sobie w 2024 roku kiniarze w Polsce.

PFR żąda zwrotu pieniędzy od części firm. Esotiq i Prymus chcą wyjaśnień

Polski Fundusz Rozwoju weryfikuje, czy prawidłowo rozdzielał firmom pieniądze w czasie pandemii. Tysiąc z nich wzywa do zwrotu subwencji. Na giełdzie są na razie dwie „ofiary”.

Made in Poland z coraz większymi problemami

Zmiana technologiczna, rosnące koszty płac, energii, podzespołów oraz konkurencja z Chin – takie powody rezygnacji z produkcji w naszym kraju podają firmy krajowe i zagraniczne. Kto następny?