Urszula Zielińska

Urszula Zielińska

z wykształcenia socjolog, absolwentka Collegium Civitas w Warszawie

Jest nowy projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie. Ze spółką Polskie 5G

Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.

TVP bez sublicencji na skoki. Polityka czy biznes?

Grupa Discovery, właściciel TVN, do 2026 r. wydłużyła prawa do transmisji sportów zimowych. Nie będzie się nimi dzielić.

Wiceprezes LPP widzi czarne chmury

Problemy z terminowymi dostawami towarów z Azji, niekorzystne kursy walut, obawy, że konsumpcja spowolni po wybuchu w pierwszym półroczu – to ryzyka na które wskazuje zarząd LPP. Kurs akcji reaguje dziś na nie silnym spadkiem. Ale planów na ten rok obrotowy grupa nie zmienia.

Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Duże zaskoczenie

332,9 tys. numerów telefonii komórkowej przeniesiono z sieci do sieci w III kwartale 2021 roku – podał Urząd Komunikacji Elektronicznej. W tym czasie najwyższe ostateczne wyniki notowali wirtualni operatorzy, a nie giganci.

Tłumy na Bondzie dają nadzieję kinom

„Nie czas umierać" z agentem 007 miało najlepsze wejście na polskie ekrany w tym roku. To dobrze wróży obciążonej przez pandemię branży.

Widzowie telewizji naziemnej mogą zostać bez sygnału

Niewielu telewidzów wie, że w 2022 r. zmienia się sygnał nadawania cyfrowej telewizji naziemnej. Bez akcji informacyjnej rynkowi grozi tąpnięcie.

Orange chce rozbudować wieżową spółkę o kolejne kraje

Spółka infrastrukturalna Totem założona przez właściciela Orange Polska będzie rozbudowywana o kolejne kraje – zapowiedziała Mari-Noelle Jego-Laveissiere, wiceprezes Grupy Orange. Co z kilkoma tysiącami masztów w Polsce?

Unia Europejska cyfrowym kompasem

Polska otrzymała miliardy euro na budowę światłowodów, e-administracji i kompetencji w świecie internetu. Innej drogi nie było – uważają decydenci.

PwC: serwisy streamingowe w Polsce będą zarabiać coraz więcej

Na usługi medialne i rozrywkę w przyszłym roku Polacy wydadzą równowartość 10,5 mld dol., o 9,1 proc. więcej niż w 2021 r. – mówią przedstawione dziś prognozy firmy doradczej PwC. Przez kolejne cztery lata w walce o portfele najlepiej radzić będą sobie serwisy takie jak Netflix. Platformy telewizyjne stracą 500 tys. abonentów.

Rekordowe zyski na droższej bieliźnie

Średnio o 9 proc. podrożeje w tym roku bielizna gdańskiej spółki Esotiq & Henderson. Według menedżerów będzie nadal tańsza od zagranicznej konkurencji.