Spadkobiercy Kircha oskarżają Deutsche Bank, że swoimi działaniami szkodził jego biznesowi. Fitschen jest też w gronie 25 pracowników DB podejrzewanych o unikanie płacenia podatków, pranie pieniędzy i utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości w sprawie handlu prawami do emisji dwutlenku węgla.
Przeciwko Deutsche Bankowi toczy się wiele postępowań. Jedno z nich dotyczy manipulowania stopami LIBOR. Tylko w trzecim kwartale DB zaksięgował 1,2 miliarda euro na pokrycie kosztów związanych z tymi sprawami. Jak dotąd rezerwy na ten cel sięgają 4,1 miliarda euro.
Kierownictwo Deutsche Banku ostrzegło inwestorów przed możliwością kolejnych postępowań prawnych w przyszłości. „Spodziewamy się, że otoczenie związane ze sporami prawnymi nadal będzie trudne" - głosi komunikat DB. Akcjonariusze obawiają się nie tylko kosztów z tym związanych, ale także tego, że może to negatywnie wpłynąć na poziom zarządzania firmą.
W przeciwieństwie do czterech innych europejskich banków DB jeszcze nie osiągnął porozumienia z nadzorem w sprawie zarzutów manipulowania stopami LIBOR. Jednocześnie w miniony piątek amerykańska spółka hipoteczna Fannie Mae wystąpiła z wnioskiem o odszkodowanie wobec Deutsche i ośmiu innych instytucji finansowych. Domaga się 800 milionów dolarów w związku ze stratami jakie miała ponieść na skutek manipulowania stopami procentowymi.