Wojciech Zieliński

Cena Twittera do renegocjacji? Akcje nurkują

Transakcji po niższej cenie nie można wykluczyć - te słowa Elona Muska na nowo rozgrzały rynek. Pojawiły się spekulacje, że najbogatszy człowiek świata zamierza renegocjować cenę za Twittera.

Bitcoin wciąż powyżej 30 tys. dolarów. Instytucjonalni inwestorzy kupują?

Najważniejsza waluta cyfrowa taniała dzisiaj wraz ze spadającymi cenami kontraktów na amerykańskie obligacje skarbowe, ale utrzymywała się powyżej ważnego poziomu 30 tys. dolarów.

Zdemolowane fortuny kryptowalutowych miliarderów

Jeszcze w listopadzie fortuna Briana Armstronga, założyciela Coinbase Global, największej kryptowalutowej giełdy w Stanach Zjednoczonych, była szacowana na 13,7 miliarda dolarów. W końcówce marca 2022 roku stopniała do około 8 mld dolarów, w środę zaś zostało zaledwie 2,2 mld dolarów, wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index.

Największej giełdzie kryptowalut grozi bankructwo?

Notowania w handlu po zamknięciu regularnej sesji na rynku Nasdaq zanurkowały o 16 proc., gdyż Coinbase Global negatywnie zaskoczyła wynikami kwartalnymi.

Bitcoin zbliża się do kluczowego poziomu. Jak wygląda na tle innych aktywów?

Najważniejsza waluta cyfrowa zmierza do poziomu nie widzianego od lipca minionego roku z powodu wyprzedaży na rynku kryptowalut i ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów.

Bitcoin może wypaść z kanału. Na horyzoncie 20 tys. dolarów

Siedem spośród minionych ośmiu sesji zakończyło się porażką. Pojawiły się obawy, że najważniejsza waluta cyfrowa może wypaść z kanału w którym przebywa od dłuższego czasu. Od początku stycznia straty bitcoina wynoszą ponad 20 proc.

Kupujący na spadkach uratowali Wall Street. Na co wskazuje analiza techniczna?

Ten tydzień może być nerwowy na rynkach akcji. Inwestorzy spodziewają się, że amerykański bank centralny (Fed) odpali bazookę podnosząc oprocentowanie najbardziej od dwóch dekad.

Wojna, a Buffett kupuje akcje za ponad 40 miliardów dolarów

Kiedy wybuchła wojna w Europie i w USA eksplodowała inflacja Berkshire Hathaway, wehikuł finansowy kontrolowany przez guru inwestorów Warrena Buffetta, jeszcze raz postawił na wypróbowaną strategię. Ruszył na wielkie zakupy akcji, największe od co najmniej dziesięciu lat.

Bezos stracił 20,5 mld dolarów w jeden dzień

Tyle pieniędzy wyparowało z portfela Jeffa Bezosa, kiedy jego firma Amazon ujawniła rozczarowujące wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

Dramatyczne nurkowanie chińskiego juana. Groźba paniki?

Kiedy ściśle kontrolowany chiński juan gwałtownie traci na wartości może być trudno to zahamować.