Wojciech Zieliński

Elon Musk wyleciał z ekskluzywnego klubu. Nie ma 200 mld dolarów

Portfel współzałożyciela Tesli i założyciela SpaceX schudł wczoraj o 5,4 proc. do 192,7 mld dolarów. Notowania akcji Tesli zanurkowały o prawie 7 proc. i były gorsze od indeksu Standard&Poor’s500, który finiszował zaledwie 0,8 proc. pod kreską.

Szok za 5 bilionów dolarów. Bolesny powrót ze świata fantazji do normalności

Zamożność Amerykanów rosła w ostatnich latach w zapierającym dech tempie. Nie przeszkodził w tym nawet covid.

Fundusz Allianza zapłaci prawie 6 mld dolarów kary

Finał wstydliwej sagi niemieckiego giganta ubezpieczeniowego. Allianz Global Investors US (AGI) z grupy Allianz przyznał się, że oszukiwał klientów i w ramach ugody z amerykańskim nadzorem zapłaci tamtejszej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) 5,8 mld dolarów kary.

Cena Twittera do renegocjacji? Akcje nurkują

Transakcji po niższej cenie nie można wykluczyć - te słowa Elona Muska na nowo rozgrzały rynek. Pojawiły się spekulacje, że najbogatszy człowiek świata zamierza renegocjować cenę za Twittera.

Bitcoin wciąż powyżej 30 tys. dolarów. Instytucjonalni inwestorzy kupują?

Najważniejsza waluta cyfrowa taniała dzisiaj wraz ze spadającymi cenami kontraktów na amerykańskie obligacje skarbowe, ale utrzymywała się powyżej ważnego poziomu 30 tys. dolarów.

Zdemolowane fortuny kryptowalutowych miliarderów

Jeszcze w listopadzie fortuna Briana Armstronga, założyciela Coinbase Global, największej kryptowalutowej giełdy w Stanach Zjednoczonych, była szacowana na 13,7 miliarda dolarów. W końcówce marca 2022 roku stopniała do około 8 mld dolarów, w środę zaś zostało zaledwie 2,2 mld dolarów, wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index.

Największej giełdzie kryptowalut grozi bankructwo?

Notowania w handlu po zamknięciu regularnej sesji na rynku Nasdaq zanurkowały o 16 proc., gdyż Coinbase Global negatywnie zaskoczyła wynikami kwartalnymi.

Bitcoin zbliża się do kluczowego poziomu. Jak wygląda na tle innych aktywów?

Najważniejsza waluta cyfrowa zmierza do poziomu nie widzianego od lipca minionego roku z powodu wyprzedaży na rynku kryptowalut i ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów.

Bitcoin może wypaść z kanału. Na horyzoncie 20 tys. dolarów

Siedem spośród minionych ośmiu sesji zakończyło się porażką. Pojawiły się obawy, że najważniejsza waluta cyfrowa może wypaść z kanału w którym przebywa od dłuższego czasu. Od początku stycznia straty bitcoina wynoszą ponad 20 proc.

Kupujący na spadkach uratowali Wall Street. Na co wskazuje analiza techniczna?

Ten tydzień może być nerwowy na rynkach akcji. Inwestorzy spodziewają się, że amerykański bank centralny (Fed) odpali bazookę podnosząc oprocentowanie najbardziej od dwóch dekad.