Wojciech Zieliński

Magia księżycowego Nowego Roku. Bitcoin blisko 23 tys. dolarów

To drugi dobry weekend najważniejszej cyfrowej waluty świata. W sobotę bitcoin był notowany najwyżej od sierpnia 2022 roku, a w ciągu 24 godzin mocno zbliżył się do 23 tys. dolarów.

Genesis zbankrutowała, 100 tys. kredytodawców na lodzie

Kryptowalutowy pożyczkodawca Genesis Global Holdco złożył wniosek o upadłość w nowojorskim sądzie, podobnie uczyniły firmy zależne Genesis Global Capital oraz Genesis Asia Pacific.

„Astronomiczne” wybicie bitcoina powyżej 50-dniowej średniej. Bycze sygnały

Bitcoin we wtorek drożał maksymalnie 2,1 proc., a indeks 100 najważniejszych tokenów zyskiwał 2,5 proc.

Bitcoin powyżej 21 tys. dol. Pomogły miliardy odzyskane przez likwidatorów FTX

Sobota okazała się jedenastym kolejnym dniem wzrostów najważniejszej waluty cyfrowej. Po zwyżce o nawet 7,5 proc. bitcoin kosztował 21,299 tys. dolarów. Takiego poziomu nie notowano od 8 listopada.

Kryptowaluty na bruku. Spektakularny spadek aktywności

Takie scentralizowane giełdy walut cyfrowych jak Coinbase, Kraken i Binance mocno ucierpiały w minionym roku. Obroty na tych rynkach zanurkowały o ponad 46 proc., wynika z danych CryptoCompare.

Kryptowalutowe imperium DCG pod lupą prokuratury i nadzoru

Digital Currency Group (DCG), której założycielem i szefem jest Barry Silbert, jeden z potentatów branży kryptowalut, znalazła się pod lupą nowojorskiej prokuratury i Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC).

Zanosi się na najgorszy rok amerykańskich akcji od światowego kryzysu

Będzie jeszcze gorzej niż spodziewa się większość inwestorów- ostrzega Michael Wilson, strateg banku Morgan Stanley, który przewidział tegoroczne spadki. W 2023 roku zanurkują nie tylko ceny akcji, ale także zyski.

Szef Binance, największej giełdy kryptowalut, ostrzega personel

Miliarder Changpeng Zhao, prezes Binance Holdings Ltd. największej giełdy kryptowalut na świecie, ostrzegł współpracowników, że firmę czekają trudne miesiące i zapewnił, że poradzi sobie ona z obecnymi wyzwaniami. Była to reakcja na pojawiające się ostatnio wątpliwości co do kondycji Binance.

Twitter i Elon Musk próbują się wyplątać z kredytowej matni

Wielkie banki obsługujące Elona Muska szukają alternatywy dla drogiego i ryzykownego długu, którym został obarczony Twitter w wyniku jego przejęcia przez najbogatszego człowieka na świecie.

Czy kluby piłkarskie są jak banki inwestycyjne? Co dają akcjonariuszom?

Kluby piłkarskie nie potrafią zagwarantować takiego rodzaju wzrostu zysków, jakiego zwykle oczekują akcjonariusze.