Wojciech Zieliński

Mimo wysokiej wyceny w IPO akcje Porsche podrożały w debiucie

Producent luksusowych aut zadebiutował dzisiaj na giełdzie we Frankfurcie. Jego akcje drożały nawet o 1,8 proc.

Bitcoin odrabia straty. Co sygnalizuje RSI?

Waluty cyfrowe zmniejszyły straty spowodowane przez decyzję amerykańskiego banku centralnego o podwyżce oprocentowania funduszy federalnych.

Z europejskich akcji inwestorzy wycofali już 83 mld dolarów

Zarządzający pieniędzmi w ciągu tygodnia kończącego się 7 września z funduszy europejskich akcji wycofali 3,4 miliarda dolarów, a w okresie minionych sześciu miesięcy aż 83 mld USD, szacują eksperci Deutsche Banku na podstawie danych EPFR Global.

Indeks dolara bije rekordy. Inwestorzy spodziewają się jeszcze więcej

Ponad jedna trzecia uczestników sondażu MLIV Puls, przeprowadzonego w minionym tygodniu, spodziewa się dalszego wzrostu indeksu dolara, mimo iż jest on już na rekordowym poziomie.

Miliarder zarobił krocie a memowa armia inwestorów liczy straty

Ryan Cohen, który w marcu kupił pakiet akcji popularnej wśród drobnych inwestorów spółki Bed Bath&Beyond na sprzedaży tych walorów w minionym tygodniu zarobił prawie 70 milionów dolarów.

Chiny szokują cięciem stóp. Gospodarka jest w opałach

Ludowy Bank Chin zaskoczył obniżką stóp procentowych o 10 punktów bazowych. – Świadczy to, że cała gospodarka jest w opałach – skomentowała ten ruch Iris Pang z ING Groep.

Kończy się kryptowalutowa zima? Bitcoin powyżej 23 tys. dolarów

Inwestorzy liczą na to, że amerykański Fed stanie się mniej agresywny w polityce pieniężnej i podbili notowania najważniejszej waluty cyfrowej, zaliczanej do ryzykownych aktywów.

Co się działo z bitcoinami? Księgowa tajemnica Elona Muska

Inwestorzy wciąż się głowią, jakie sztuczki księgowe kryją się za sprzedażą 75 proc. bitconów przez Teslę kontrolowaną przez najbogatszego człowieka świata Elona Muska.

Tesla sprzedała 75 proc. bitcoinów. To nie werdykt, zapewnia Elon Musk

Kontrolowany przez Elona Muska producent aut elektrycznych zamienił na tradycyjną walutę znaczną część bitcoinów, których zakup pomógł w legitymizacji najważniejszej cyfrowej waluty świata.

Twitter wygrywa w przedbiegach z Muskiem. Proces będzie szybko

Pozew Twittera przeciwko miliarderowi Elonowi Muskowi będzie rozpatrywany szybciej niż się spodziewano.