Wojciech Zieliński

Bitcoin walczy, kurs znowu w górę

Dzisiaj rano w Londynie najważniejsza waluta cyfrowa zyskała 5,5 proc. i kosztowała 61,987 tys. dolarów. Weekend, po skoku powyżej 62 tys. dolarów ostatecznie zakończył się zjazdem do prawie 59 tys. dolarów.

Byki rzuciły wyzwanie Fedowi. Sceptycy w szoku

Wszechobecny optymizm odnośnie do zysków firm, perspektyw pandemii czy też sezonowych trendów na rynku, w minionym tygodniu przeważył szalę na Wall Street i utemperował sceptyków zapatrzonych w Fed.

Bitcoin powyżej 57 tys. dolarów. Kiedy się zatrzyma?

Rajd najważniejszej waluty cyfrowej dzisiaj na moment przystopował. Pojawiły się spekulacje sugerujące, że teraz bitcoina czeka ponowne testowanie rekordowego poziomu z połowy kwietnia, kiedy kurs osiągnął blisko 65 tys. dolarów.

Rośnie apetyt na bitcoina. Jest najdroższy od pięciu miesięcy

W ciągu siedmiu sesji najważniejsza waluta cyfrowa podrożała o 25 proc. do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy.

Padł rekord surowcowego indeksu. Najbardziej drożeje gaz

Bloomberg Commodity Spot Index, który uwzględnia ceny kontraktów terminowych na 23 surowce energetyczne, metale i towary rolnicze w poniedziałek zyskał 1 proc. i przebił rekord z 2011 roku.

Rekordowy boom fuzji i przejęć dopiero się rozkręca i potrwa latami

Na koniec trzeciego kwartału 2021 roku wartość fuzji i przejęć (M&A) na świecie osiągnęła 3,8 biliona dolarów, wynika z danych Bloomberga.

Błyskawiczny skok bitcoina o 3 tysiące dolarów

Był to najlepszy dzień bitcoina od lipca. W piątek ta najważniejsza waluta cyfrowa w ciągu kilku minut podrożała o 3 tys. dolarów i w najlepszym momencie - po skoku o 10 proc. - kosztowała 47,884 tys. dolarów. Dzisiaj cena utrzymywała się blisko tego poziomu.

Udany kwartał bitcoina

Najważniejsza waluta cyfrowa kończyła kwartał na wysokich obrotach. Wczorajszy rajd przerwał kilkudniową serię spadków.

Odbicie bitcoina po trzech dniach spadków

Najważniejsza waluta cyfrowa przerwała trzydniowy zjazd, który sprowadził jej cenę poniżej 40 tys. dolarów i dzisiaj odbiła się o prawie 3 proc. do 42,132 tys.

568 mln dolarów dla ofiar Madoffa

To pierwsza wypłata z rządowego funduszu od śmierci oszusta Bernarda Madoffa, który zmarł za kratkami pięć miesięcy temu.