Wojciech Zieliński

Elon Musk znowu liderem rankingu miliarderów

Szefowi Tesli pomogły kłopoty króla luksusu Francuza Bernarda Arnault kontrolującego firmę LVMH, właściciela wielu znanych marek. Przecena jej akcji zepchnęła dotychczasowego lidera rankingu miliarderów na drugie miejsce.

Japońskie akcje szaleją. Korzystają na kłopotach Chin i USA

Ameryka i Chiny borykają się z poważnymi przeciwnościami, na czym zyskują akcje spółek notowanych w Tokio. Kapitalizacja poszła w górę o 518 miliardów dolarów.

Bitcoin znowu atakuje kluczowy poziom 30 tys. dolarów, a pepe podwaja wartość

Podczas handlu w Nowym Jorku bitcoin drożał w piątek nawet o 2,8 proc. a do okrągłego poziomu 30 tys. dolarów brakowało zaledwie 310 USD.

Hindenburg zaatakował kolejną ofiarę. Icahn stracił ponad 10 mld dolarów

Specjalizująca się w krótkiej sprzedaży firma Hindenburg Research tym razem uderzyła w Carla Icahna, miliiardera znanego z korporacyjnych przepychanek na Wall Street.

Nowa odsłona indeksu strachu. VIX traci swoje atuty

VIX, wskaźnik obliczany przez Cboe Global Markets, operatora giełdy chicagowskiej, wciąż jest najpopularniejszym na świecie miernikiem przyszłej zmienności na Wall Street, ale ostatnio zawodzi.

Wykradł bitcoiny o wartości 3,4 mld dolarów. Grozi mu więzienie

Federalni prokuratorzy domagają się kary więzienia dla 32-letniego Jamesa Zhonga z Georgii, który z czarnorynkowej platformy ukradł ponad 50 tys. bitcoinów o wartości 3,35 mld dolarów. Tyle były warte w listopadzie 2021 roku, kiedy zostały skonfiskowane przez władze.

Rajd walut cyfrowych. Bitcoin bliżej 30 tys. dolarów

W Singapurze najważniejsza waluta drożała dzisiaj rano nawet o prawie 5 proc. do 25,610 tys. dolarów, jej główny rywal ether zyskiwał zaś około 3 proc. Później bitcoin podrożał o kolejne tysiąc dolarów.

Na krachu SVB sprzedający na krótko zarobili ponad 2 mld dolarów

Zaledwie w ciągu trzech dni inwestorzy sprzedający akcje na krótko zarobili ponad 2 miliardy dolarów, kiedy upadek Silicon Valley Bank spowodował lawinę wyprzedaży papierów regionalnych banków w USA.

Spektakularne bankructwo Silicon Valley Bank. Panika na giełdach

Greg Becker, szef SVB Financial Group, kilka dni temu chwalił się, że jego instytucja jest dumna z tego, iż jest najlepszym finansowym partnerem w najbardziej wymagających czasach. Tydzień później, w miniony piątek, domek z kart się rozsypał.

Bitcoin trzyma się dzielnie po trzydniowym rajdzie

Nawet o 2 proc. rosła w piątek w Nowym Jorku cena najważniejszej waluty cyfrowej zanim później nieco ustabilizowała się na poziomie 24,490 tys. dolarów.