Nest Bank kusi mikrofirmy niższą marżą

W ramach atrakcyjnej promocji biznesowi klienci banku mogą liczyć na niższą cenę kredytów niż u konkurencji. Oferta jest skierowania do osób prowadzących własną działalność, w tym w wolnych zawodach.

Publikacja: 16.10.2023 09:00

Nest Bank wyspecjalizował się we wspieraniu mikro- i małych firm, np. takich jak gabinety weterynary

Nest Bank wyspecjalizował się we wspieraniu mikro- i małych firm, np. takich jak gabinety weterynaryjne

Foto: AdobeStock

Materiał powstał we współpracy z Nest Bank

W swojej kampanii Nest Bank przedstawia polskich przedsiębiorców jako super bohaterów, którzy z łatwością pokonują różne przeszkody, np. wysokie koszty prowadzenia działalności. A pomoże im w tym – zarówno w reklamie, jak i w prawdziwym życiu – oferta Nest Banku, czyli darmowe konto z darmową kartą i darmowymi przelewami. Teraz Nest Bank dorzuca jeszcze możliwość obniżenia kosztów kredytów.

Dobra kontrpropozycja

Promocja „Gwarancja niższej marży” potrwa do odwołania. W jej ramach Nest Bank gwarantuje, że obniży marżę kredytu przedsiębiorcy, jeśli ten przedstawi niższą ofertę z innego banku lub zawartą już umowę kredytową, którą można skonsolidować.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że w banku X właściciel firmy otrzymał ofertę kredytu firmowego nieodnawialnego na kwotę 200 tys. zł, z marżą na poziomie 5 proc., z 2,5-proc. prowizją za udzielenie kredytu oraz 0-procentową prowizją za wcześniejszą spłatę, a stopa oprocentowania jest zmienna i zależna od stawek WIBOR.

Jeśli klient przedstawi taką ofertę w Nest Banku, otrzyma kontrpropozycję. W omawianym przypadku, przy kwocie 200 tys. kredytu, marża może zostać obniżona do 4,25 proc., prowizje zaś – odpowiednio za udzielenie kredytu i za wcześniejszą spłatę – mogą zostać utrzymane na takim samym poziomie, jak w ofercie konkurencji.

Dla kogo obniżki

Z promocji mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, czyli osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, z siedzibą i rezydencją podatkową w Polsce, którzy prowadzą księgowość na podstawie książki przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej.

Nest Bank wyspecjalizował się we wspieraniu mikro- i małych firm, np. takich jak zakład stolarski

Nest Bank wyspecjalizował się we wspieraniu mikro- i małych firm, np. takich jak zakład stolarski

AdobeStock

W ramach BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca, maksymalna kwota „tańszego” kredytu wynosi 650 tys. zł i można go przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku BIZnest Kredytu w Ratach Profesjonalista – maksymalna kwota do wzięcia to od 12 października maksymalnie 1 mln zł. Tego typu kredyt to oferta dla wolnych zawodów, czyli głównie osób niezatrudniających pracowników, zajmujących się działalnością profesjonalną, takich jak lekarze, weterynarze.

Dodatkowe warunki

Jest też pewna lista warunków, które należy spełnić, by skorzystać z gwarancji niższej marży. Po pierwsze, przedstawiona oferta kredytowa z innego banku nie może dotyczyć takich produktów kredytowych, jak: karta kredytowa, limit w rachunku, leasing, faktoring oraz kredytów: walutowych, na zakup papierów wartościowych, inwestycyjnych, samochodowych, z przeznaczeniem na zakup nieruchomości i konsumenckich.

Potencjalny chętny musi wykazywać się także odpowiednią zdolnością kredytową i prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 24 miesiące.

Formalnym warunkiem przystąpienia do promocji jest złożenie wniosku kredytowego oraz wszystkich wymaganych dokumentów niezbędnych do oceny wiarygodności i zdolności kredytowej oraz przedstawienie oferty kredytowej z innego banku. Konieczne jest również uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Dodatkowe korzyści

– Naszym priorytetem jest wspieranie przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności, zapewniając, że mogą w pełni zaufać naszej ofercie i uzyskać najlepsze dostępne na rynku warunki finansowania – podkreśla Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku.

– Od początku swojej działalności skoncentrowaliśmy się na finansowaniu polskich mikro- i małych firm, dopasowując oferty do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dzięki temu tysiące polskich firm mogło rozwijać swoje biznesy, korzystając z najtańszej na rynku bankowości transakcyjnej. Teraz przedsiębiorcy mają jeszcze więcej powodów, by wybrać nasz bank – gwarancja niższej marży pozwala na obniżenie kosztów aktualnych lub nowych zobowiązań i przyczyni się do znaczących oszczędności – przekonuje.

Elastyczne podejście

Warto tu dodać, że co do zasady Nest Bank stara się mocno upraszczać formalności związane z kredytami dla przedsiębiorców. Podpisanie umowy nie musi odbywać się w placówce, możliwe jest bowiem spotkanie w miejscu wyznaczonym przez klienta. Po podpisaniu umowy pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta w ciągu nawet 24 godzin, nie są też wymagane zabezpieczenia majątkowe i poręczyciele, ani faktury potwierdzające wykorzystanie środków.

W ramach oferty można również zmienić datę płatności raty, obniżyć wysokość raty na określony czas, zawiesić spłatę rat kapitałowych na trzy miesiące czy wydłużyć okres kredytowania o maksymalne sześć miesięcy. Dzięki takim rozwiązaniom można zaś mówić o sporej elastyczności w spłacie zadłużenia.

Materiał powstał we współpracy z Nest Bank

Materiał powstał we współpracy z Nest Bank

W swojej kampanii Nest Bank przedstawia polskich przedsiębiorców jako super bohaterów, którzy z łatwością pokonują różne przeszkody, np. wysokie koszty prowadzenia działalności. A pomoże im w tym – zarówno w reklamie, jak i w prawdziwym życiu – oferta Nest Banku, czyli darmowe konto z darmową kartą i darmowymi przelewami. Teraz Nest Bank dorzuca jeszcze możliwość obniżenia kosztów kredytów.

Pozostało 90% artykułu
Banki
Piotr Bodył Szymala: Kogo warto dziś kredytować
Banki
Marcin Gadomski: Branża bankowa gorszy okres ma za sobą
Banki
Bankowcy apelują do rządu o dialog. "To cud, że nie mamy w Polsce kryzysu bankowego"
Banki
Posady dla ludzi Ziobry. Tomasz Mraz prawdopodobnie nadal pracuje w Aliorze
Banki
Czy halucynująca GenAI może mieć zastosowanie w bankach?
Materiał Promocyjny
Czym charakteryzuje się rola polskich banków na tle innych krajów regionu CEE?