Biznes

Nagrody dla piw browaru Kormoran

Bloomberg
Porter Warmiński oraz Orkiszowe Miodowe z olsztyńskiego browaru Kormoran zdobyły nagrody podczas tegorocznego konkursu piwowarskiego European Beer Star. W rywalizacji wzięło udział 1366 trunków
- To pierwszy przypadek w historii tego prestiżowego konkursu, kiedy jeden polski browar zdobył na raz dwa medale, w tym jeden złoty – mówi „Rz" Andrzej Olkowski, członek zarządu browaru Kormoran oraz prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.
Warzony przez tę firmę Porter Warmiński zdobył pierwsze miejsce w kategorii porterów bałtyckich. Pokonał dwa piwa ze Stanów Zjednoczonych. Z kolei jego Orkiszowe Miodowe dostało brązowy medal w kategorii piw miodowych. Wyprzedziły go tylko piwa z Belgii i USA. Do konkursu -  największego na Starym Kontynencie (drugim tak ważnym konkursem dla piwowarów jest World Beer Cup) -  w którym oceniane są europejskie style piwne, wzięli producenci z 45 krajów świata. Oceniało je ponad 100 ekspertów.
- Chcemy wykorzystać nagrody do promocji naszych marek w Polsce – zapowiada Andrzej Olkowski. – Liczymy także na to, że medale zwrócą  też większą uwagę na polskie piwa za granicą, co pozytywnie przełoży się na wzrost eksportu  – dodaje. Z najnowszego raportu Zespołu Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych (Fammu/Fapa) wynika, że w I półroczu 2012 roku eksport piwa z Polski urósł o  8,4 proc., do 43 mln euro. Udział piw w regionalnych w polskim rynku piwa wynosi  obecnie niemal 7 proc. SRBR szacuje, że w ciągu trzech kwartałów tego roku ich łączna sprzedaż była nieco wyższa od średniej rynkowej (sięgnęła 5 – 6 proc.). Nie przekroczyła jednak 10 proc.  

Marek Skrętny: Miejsce jest na rynku dla każdego

Źródło: ekonomia24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL