fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi, ceny, zarobki

Prawnicy są zbyt wielkimi pesymistami

Receptą na sukces jest przystosowanie się do wymogów rynku
Wydawnictwo Wolters Kluwer zorganizowało wczoraj konferencję, podczas której zostały zaprezentowane wyniki badania WK Index, przeprowadzonego przez firmę Ipsos. Badanie ma na celu ocenę sytuacji gospodarczej i jej perspektyw z punktu widzenia działalności kancelarii, zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych.
Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, partner zarządzający kancelarii Gessel, jest zaskoczona wynikami badania. Jej zdaniem wskazują one na dużo większy pesymizm, niż wynikałoby z rzeczywistej sytuacji na rynku usług prawniczych. Joanna Affre, partner zarządzający kancelarii Accreo Legal, uważa, że w najlepszej sytuacji są kancelarie warszawskie ze względu na bliskość wielkiego biznesu. Zgadza się z nią Adam Mariański, adwokat i doradca podatkowy oraz wspólnik łódzkiej kancelarii Brzeziński Narolski Mariański. Wskazuje on na pesymizm widoczny na rynkach lokalnych, gdzie kancelarie zajmują się głównie doradztwem dla osób fizycznych. Jego zdaniem sytuacja będzie się pogarszała.
Agnieszka Rabenda-Ozimek, radca prawny, zauważa pogorszenie sytuacji małych i średnich przedsiębiorców. Przyznaje, że ostatnio częściej podejmuje się mediacje z bankami o spłatę kredytów. Wskutek wzrostu zwolnień zwiększa się także ilość spraw pracowniczych. Uczestnicy debaty zgodzili się, że zmiany na rynku usług prawniczych i wzrost konkurencji wymuszają konieczność specjalizacji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA