fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Gareth Penny nowym prezesem NWR

Gareth Penny zostanie od 1 października prezesem New World Resources Plc (NWR), zastępując na tym stanowisku Mike'a Salamona, który przejdzie na emeryturę, poinformowała spółka
- Jest mi bardzo miło powitać Garetha w New World Resources. Podczas swojej ponad dwudziestopięcioletniej kariery Gareth nabył dogłębne doświadczenie w wielu dziedzinach górnictwa w takich spółkach jak: Anglo American, De Beers, czy AMG dzięki swojemu zaangażowaniu na poziomie operacyjnym w zakresie badania, rozwoju i rozbudowy zasobów. Jako Prezes De Beers w latach 2006 - 2010 Gareth zdobył doskonałe doświadczenie w zakresie tworzenia wartości dla akcjonariuszy zarówno dzięki jasnej strategicznej wizji rozwoju, jak i umiejętności zarządzania zmianami – powiedział Mike Salamon, odchodzący prezes NWR,
Gareth Penny obecnie pełni funkcję dyrektora niewykonawczego w zarządzie spółki Julius Baer Group notowanej na szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wcześniej był również związany z takimi firmami, jak AMG Advanced Metallurgical Group oraz De Beers.
- New World Resources jest dobrze zarządzaną spółką, ma doskonale wykwalifikowanych pracowników, i solidny model biznesowy. Spółka wywiązała się z ambitnego programu modernizacyjnego i znacząco zwiększyła efektywność operacyjną oraz bezpieczeństwo w działalności wydobywczej i koksowniczej w ciągu ostatnich pięciu lat. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę objąć funkcję prezesa NWR i z niecierpliwością czekam na to, by przyczynić się do dalszego rozwoju strategii wzrostu Spółki. Nie mogę się również doczekać pracy z doskonałą kadrą menedżerską NWR – powiedział Gareth Penny po otrzymaniu nominacji.
Producent górniczy New World Resources miał 6,17 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 3,44 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 346,58 mln euro wobec 384,80 mln euro rok wcześniej.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA