fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kibice z zakazem stadionowym na meczach Euro 2012?

W Sieci Opinii
Przy sprzedaży biletów na Euro 2012 powstała luka prawna. Osoby z zakazem stadionowym będą mogły wejść na mecze, ponieważ UEFA nie weryfikowała, kto z kupujących ma zakaz
W „Dzienniku Gazecie Prawnej” czytamy:
Część z rozlosowanych w kwietniu tego roku biletów na piłkarskie spotkania w ramach Euro 2012 trafiła do osób objętych zakazami stadionowymi. Skazani oni zostali prawomocnymi wyrokami sądowymi, m.in. za agresywne zachowanie podczas meczów polskiej ekstraklasy. Winny był system dystrybucji biletów, który zorganizowała UEFA. Dopiero na miesiąc przed turniejem federacja będzie mogła uzyskać dostęp do danych osób objętych zakazem stadionowym.
Janusz Kaczmarek, doradca PZPN w zakresie bezpieczeństwa powiedział:
To luka w prawie i rzeczywisty problem. Nawet zmasowane działania policji polegające na legitymowaniu wszystkich przed stadionem nie są w tym wypadku rozwiązaniem. Przecież do czynności legitymowania policjant musi mieć faktyczną podstawę.
Rzecznik policji - Mariusz Sokołowski przyznaje, że nie można sprawdzić wszystkich kibiców.
Liczymy, że sprzedawca biletów dokona teraz drobiazgowej weryfikacji osób, które kupiły wejściówki na mecze. Sami będziemy w stanie dokonywać wyrywkowych kontroli przed stadionami, aby wyeliminować osoby z zakazami.
Przez błąd UEFA najbardziej poszkodowana zostanie policja, która ma czuwać nad bezpieczeństwem na stadionach. W przypadku problemów to ona zostanie obarczona odpowiedzialnością za konsekwencje działań stadionowych chuliganów.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA