fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jarosław Kaczyński mówi o potrzebie stworzenia Muzeum Zbrodni Niemieckich

W Sieci Opinii
Jarosław Kaczyński zapowiada twardą walkę o polski interes, aktywną politykę historyczną i "szlaban" dla Eriki Steinbach
Pierwsze dni po wyborach - prezes PiS dostaje misję stworzenia rządu. Jakie będą pierwsze decyzje w stosunku do naszego zachodniego sąsiada?
Jeśli obejmiemy rząd, jasno powiemy: kochani, nie zgadzamy się na takie rzeczy, nie zgadzamy się na ten sposób traktowania. Proszę nas nie poklepywać po plecach, bo nam na tym nie zależy. Chcemy bronić swoich interesów. Wy chcecie, żeby Rostock był największym portem na Bałtyku, my chcemy, żeby największym portem był Szczecin i zrobimy wszystko, żeby był. Jeżeli Niemcy są gotowe zablokować nam port, to co to znaczy? Każde normalne państwo by o to zrobiło gigantyczny raban. Gdzie jest nasz sprzeciw, gdzie są zdecydowane kroki prawne?
Poza twardą walką o polskie sprawy, Jarosław Kaczyński mówi o potrzebie stworzenia Muzeum Zbrodni Niemieckich: Powinniśmy podjąć aktywną politykę historyczną. Przypominać, jak to było naprawdę - że nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych, tylko niemieckie, nazistowskie. Musimy to przy różnych okazjach podnosić. Musi powstać Muzeum Ziem Zachodnich, Muzeum Zbrodni Niemieckich w Polsce - najlepiej w Poznaniu. Musimy pewne sprawy stawiać zdecydowanie. Pani Erika Steinbach nie powinna być wpuszczana do Polski, skoro zachowuje się tak, jak się zachowuje. (...) Jeżeli obejmiemy rządy, to będzie ona uznana za persona non grata.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA