fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Kłótnia Polaków o usługi UPC w Irlandii

Irlandzkie media podały informację o skazaniu dwóch Polaków Dariusza Pelca i Łukasza Pietrucha za użycie przemocy i za groźby wobec przedstawiciela handlowego UPC Communications (irlandzka sieć z grupy Liberty Global), również Polaka, Alberta Kaźmierczaka.
W 2010 r. akwizytor zaoferował Pelcowi usługę TV i dostępu do internetu, obiecując rychłą wizytę montera. Kiedy ten nie zjawił się w ciągu dwóch dni sfrustrowany nabywca - przez dwa kolejne dni zwalniał się z pracy - uznał, że został oszukany przez sprzedawcę. Podstępem zwabił go do domu zaprzyjaźnionej osoby i zagroził obcięciem palca, jeżeli nie wyjaśni sprawy. Pelc podejrzewał, że jego ofiara nie miała żadnego związku z UPC i zbierała zamówienia bez planu, aby je zrealizować. Przełożony Kaźmierczaka potwierdził jednak tożsamość swojego pracownika i obiecał instalację usługi w ciągu 24 godz. Oskarżony zagroził Kaźmierczakowi śmiercią, jeżeli obietnica nie zostanie spełniona.
Dariusz Pelc został skazany na cztery lata pozbawienia wolności w zawieszeniu, ale jednocześnie został wydalony z powrotem do Polski dla odbycia innego zaległego wyroku pozbawienia wolności. Łukasz Pietruch natomiast został skazany na wypłacenie ofierze odszkodowania w wysokości 1,7 tys. euro.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA