fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy pensje z unijnych programów są wolne od podatku dochodowego

Czy dochody osób zatrudnionych przy realizacji projektów w ramach programów operacyjnych, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, są opodatkowane PIT?
To jedno z pytań, jakie nurtowało przedsiębiorców korzystających ze środków z funduszy strukturalnych przeznaczonych dla Polski na lata 2004 – 2006. Jak już wskazywaliśmy w poprzednich artykułach (w DF z 26 listopada i 3 grudnia), przepisy dotyczące ich opodatkowania były nieprecyzyjne i wzbudzały wśród podatników wiele wątpliwości.Art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updof) zwalnia z tego podatku dochody uzyskane przez podatnika w sytuacji, gdy- pochodzą od organizacji międzynarodowych ze środków bezzwrotnej pomocy oraz- podatnik bezpośrednio realizuje cel programu finansowanego z tych środków.Zwolnienie nie ma jednak zastosowania do dochodów osób fizycznych, którym podatnik bezpośrednio realizujący cel programu zlecał wykonanie określonych czynności w związku z tym programem (bez względu na rodzaj umowy, zgodnie z którą czynności te były wykonywane).Na podstawie tego przepisu wynagrodzenia finansowane ze starych program...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA