fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Wyprawa do krainy bajki

Rzeczpospolita
Ewa Bem, wokalistka jazzowa
Dokąd chciałabym pojechać, gdyby zapraszał mnie św. Mikołaj? Mogę wybrać każde miejsce na świecie? Odpowiadam więc bez chwili zastanowienia – do Disneylandu. Tego pod Paryżem. Ja już chyba wszędzie byłam i nigdzie nie jest tak cudownie jak tam.
To najpiękniejsze miejsce, jakie znam. Czuję się w nim jak w raju. Mnóstwo rodzin o różnych kolorach skóry uśmiecha się do siebie, wszyscy wyglądają na szczęśliwych i zadowolonych. Są zjednoczeni w jednej sprawie – chcą się dobrze bawić. Robią, zdawałoby się, absurdalne rzeczy. Krzyczą, siedząc w wagonikach pędzących na złamanie karku, zwiedzają wraki statków i wiszące mosty, oglądają plastikowe kościotrupy, jedząc lody, a wszystko to mając uszy Myszki Miki na głowie.
Większość odwiedzających ten park rozrywki to dorośli! Widać każdy z nas, czy chce się do tego przyznać, czy nie, ma w sobie coś z dziecka. Niskokosztowy przewoźnik Norwegian ląduje na lotnisku Orly, które wprawdzie leży dalej od celu wyprawy, ale również ma specjalne połączenia autobusowe i RER z Eurodisneylandem. Cena biletu lotniczego – 202 zł plus opłata za bagaż 24 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA