fbTrack

Biznes

Polski.bus uruchamia kolejne połączenia

Materiały Promocyjne
Irlandzki przewoźnik zaczyna jeździć z Warszawy do Zakopanego i częściej kursować ze stolicy do Gdańska
Polski.bus, irlandzki przewoźnik, który wszedł na nasz rynek w połowie tego roku zwiększa ofertę.  To dalszy krok zapowiadanej ekspansji. Przewoźnik realizujący przewozy  autokarowa pomiędzy największymi polskimi miastami  -  wydłużył linie z Warszawy do Krakowa i do Zakopanego oraz zwiększył liczbę kursów z Warszawy do Gdańska.  Na tej trasie autobusy od wczoraj kursują co dwie godziny.  Rejsy cieszą się  ogromnym zainteresowaniem i z powodzeniem konkurują z pociągami kursującymi na tej trasie. Czas przejazdu większości z nich to  ok. 7  godzin. Od 11 grudnia czas przejazdu dwóch  par pociągów dziennie skróci się do 5 godzin 12 minut.
Polski.bus wraz z nowym rozkładem jazdy  uruchamia 4 połączenia dziennie z Warszawy do do Bydgoszczy przez Toruń i 5 rejsów ze stolicy do Lublina. Z usług przewoźnika od czerwca skorzystało już 265 tys. osób.
Spółka, która uruchomiała działalność mając 18 autobusów zapowiedziała kupno kolejnych 50. Wartość planowanych inwestycji to ok. 15 mln euro. W uruchomienie przewozów Irlandczycy  zainwestowali ok. 20 – 30 mln zł. Polski.bus konkuruje na  trasach m.in. z izraelskim Mobiliisem i francuską Veolią. Obaj przewoźnicy działają na rynku regionalnych połączeń autobusowych, pozycje budując m.in. przez skupowanie sprzedawanych przez  Skarb Państwa PKSów. Oprócz połączeń lokalnych uruchamiają również między regionalne. Mobilis obsługuje najdłuższą w Polsce trasę – z Helu do Zakopanego. Veolia obsługuje m.in. trasę z Warszawy do Torunia. Trójka najbardziej aktywnych na rynku przewoźników planuje w najbliższym czasie zainwestować ok. 170 mln zł.  Dotychczas wydali ok. 300 mln zł.
Źródło: ekonomia24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL