fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Ranking funduszy stabilnego wzrostu

Zestawienie najlepszych funduszy stabilnego wzrostu
Rzeczpospolita
Fundusze stabilnego wzrostu: Najlepsza okazała się Idea Stabilnego Wzrostu. Była bezkonkurencyjna pod względem efektywności inwestowania
Legg Mason Senior to zwycięzca w rankingu funduszy stabilnego wzrostu. Dobre wyniki osiągnięte w miarę stabilnym zespołem pozwoliły mu awansować o jedno oczko w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. Na drugim miejscy znalazł się kolejny debiutant Idea Stabilnego Wzrostu.
W ciągu ostatnich pięciu lat wypracował prawie 50 proc. zysku co jest jednym z najlepszych wyników wśród wszystkich funduszy bez względu na to w jaki klasy aktywów inwestują. Fundusz zdobył ponad 86 proc. możliwych do zdobycia punktów i gdyby nie niska ocena za stabilność zespołu zarządzającego mógłby śmiało powalczyć o palmę pierwszeństwa. Warto zwrócić uwagę, że pod względem wartości wskaźnika Information Ratio Idea bije konkurencję na głowę. To z kolej wskazuje, że klienci otrzymują dodatkowy bardzo wysoki bonus za podjęte ryzyko, które mierzone odchyleniem standardowym na tle pozostałych produktów wcale nie jest duże. Na trzecią pozycję  spadł lider z ubiegłego roku fundusz Aviva Investors Ochrony Kapitału. Stracił do lidera 6 pkt. Stabilny zespół zarządzający wypracował w ciągu pięciu lat ponad 20 proc. zysku. Fundusz charakteryzuje się jednym z najniższych w grupie ryzykiem mierzonym odchyleniem standardowym. Pod tym względem ustępuje jedynie funduszowi Legg Mason Senior. Na dole tabeli bez większych zmian. Ostanie miejsca podobnie jak przed rokiem okupują fundusze PKO i  Pioneer.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA