fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

LOT Catering rozwija działalność na ziemi

Materiały Promocyjne
W samolocie - kanapki i inne posiłki, w restauracjach obiady, w cukierniach ciastka, a w centrach handlowych wszystkiego po trochu. LOT Catering karmi wszystkich i wszędzie
Takie jest nowa strategia firmy. Spółka, która wyrosła z działu LOT dostarczającego posiłki pasażerom na pokładach samolotów od lat dywsyfikuje swoje dochody i styara sie zarobić na różnej działlaności związanej z żywnością.
- Biznes lotniczy nie jest taki pewny. Wystarczy, że drożeje paliwo lub z innego powodu załamuje się turystyka, a my musimy cierpieć razem z liniami lotniczymi - tłumaczył podczas konferencji prasowej prezes spółki Krzysztof Wiśniewski. Stąd pomysł, by zwiększyć swój udział w rynku spożywczym naziemnym. LOT Catering, który we własnych zakładach w Warszawie i Krakowie od lat produkuje posiłki nie tylko dla linii lotniczych, ale i dla pracowników w barach i restauracjach biurowych, rozwija więc pokrewną działalność. Pod marką Biscuiterie produkuje i sprzedaje w cukierniach ciasta, pod marką Tomatillo prowadzi restauracje, a pod marką Vivanta - dostarcza gotowych dań, między innymi na przyjęcia.
Teraz otwiera też lokale i "wyspy" w centrach handlowych. Na początek w CH Targówek w Warszawie i Malta w Poznaniu. Ta strategia przynosi efekty. Firma po latach strat zaczęła zarabiać, i to solidnie. W tym roku po trzech kwartałach wypracowała 5,7 mln złotych zysku netto. Spółka szacuje, że na koniec roku przychody ze sprzedaży osiągną 99 mln zł. LOT Catering nadal dostarcza na pokłady samolotów posiłki. Obsługuje 16 linii lotniczych, w tym m.in. LOT, British Airways, Lufthansę, Swiss Air i Air France. Działalność spółki obejmuje ponadto produkcję i sprzedaż posiłków (między innymi do IKEA, Chibo, Empik Cafe, Domino's Pizza i Tesco) bądź produktów żywnościowych na zamówienia, usługi bankietowe i "party service" oraz prowadzenie punktów gastronomiczno-handlowych tj. bufetów, stołówek czy restauracji pracowniczych. Do końca roku 2010 właścicielem LOT Catering były Polskie Linie Lotnicze LOT. W styczniu LOT sprzedał spółkę Regionalnemu Funduszowi Gospodarczemu, który jest spółką Skarbu Państwa.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA