fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Nowoczesny sprzęt i kadra zapobiegną dramatom

Biorąc pod uwagę czas konieczny na przeprowadzenie procedury przekształcenia SPZOZ w spółkę kapitałową można zakładać, że pierwsze takie „przymusowe komercjalizacje” zostaną zakończone dopiero w 2015 r.
Fotorzepa
Zachodniopomorskie
Dobre wyniki szpitali z regionu: szpital w Gryficach zajął szóste, a Zachodniopomorskie Centrum Onkologii dziesiąte miejsce Obie placówki kończą inwestycje, które podniosą jakość i szybkość leczenia.
W szpitalu w Gryficach dobiega końca budowa lądowiska wyposażonego w nowoczesne systemy nawigacyjne. Niebawem będzie mogło przyjmować nie tylko śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale też o wiele większe maszyny służb ratownictwa morskiego i wojska. Dla placówki znajdującej się ok. 30 km od plaż Bałtyku to niezwykle ważna inwestycja.
Szpital bierze też udział w projekcie, który dzięki wykorzystaniu Internetu pozwoli m.in. na przeprowadzanie skomplikowanych operacji, konsultowanie pacjentów czy przesyłanie wyników badań bez względu na odległość. W ramach przedsięwzięcia zwanego telemedycyną (realizuje je kilkadziesiąt szpitali z Polski i Niemiec) szpital kupił już urządzenia niezbędne do przesyłu informacji o stanie zdrowia pacjenta (m.in. rentgen cyfrowy). Łącze o dużej przepustowości ma zostać doprowadzone do 2013 r.
Nowoczesny sprzęt kupuje też Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie. Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi do wiosny będzie wyposażane w nowoczesny sprzęt pozwalający na wykrycie nowotworów już we wczesnym stadium. Znajdą się tam m.in. poradnie chemioterapii, radioterapii, chirurgii onkologicznej, dermatologii onkologicznej, ginekologii i profilaktyki chorób piersi.
– Widziałam wiele kobiecych dramatów i jestem przekonana, że dzięki doskonałej kadrze i wyposażeniu będzie można im zapobiec – mówi dyrektor Centrum Krystyna Pieczyńska.
Podkreśla, że jest szczególnie zadowolona z powstającej nowej pracowni leków cytostatycznych stosowanych w chemioterapii. Zostanie tak zorganizowana, aby wykorzystać w całości preparaty używane do ich przygotowania i ochronić farmaceutów przed szkodliwym dla zdrowia wpływem toksyn.
Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi będzie otwarte w maju 2012 r., koszt inwestycji – ok. 50 mln zł – w połowie został pokryty przez Unię Europejską.
W szpitalu zadbano o estetykę. Na klombach i trawnikach rosną krzewy i drzewa, podarowane m.in. przez Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Są wśród nich pięknie kwitnące magnolie i drzewo chusteczkowe.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA