fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Oczekiwanie na dane

Rropa. Za baryłkę gatunku Brent na zamknięciu notowań płacono wczoraj 89,81 dol. Inwestorzy czekali na dane o zapasach w USA. Transakcji było niewiele. – Trudno kupować ropę, kiedy się wie, że rynek niepokoi się o recesję na świecie, zwłaszcza w USA – tłumaczył Ken Hasegawa, analityk z firmy brokerskiej Fimat Japan.
Miedź. Ceny miedzi były wczoraj stabilne, inwestorzy wstrzymywali się z zakupami do czasu publikacji danych o gospodarce USA. Po południu tonę metalu wyceniano poniżej 6600 dol. Złoto. Kruszec ten tracił wczoraj na wartości. Uncję wyceniano wczesnym popołudniem poniżej 800 dol.
Warzywa. Rosną i tak wysokie już w tym roku ceny kapusty. Być może jest to rezultat dużego zapotrzebowania odbiorców ze Wschodu. Drożeją też brokuły, brukselka, pieczarki i warzywa szklarniowe (sałata, pomidory i ogórki). Od dłuższego czasu nie zmieniają się ceny cebuli. Im bliżej świąt, tym więcej kosztują orzechy włoskie i laskowe. Ceny jabłek są w miarę ustabilizowane, wzrosły ostatnio tylko odmiany gala i champion.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA