fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Inwestorzy czekają na decyzję RPP

Wtorkowa sesja na rynku walutowym nie przyniosła dużych zmian. Z jednej strony był to efekt spokojnego przebiegu notowań za granicą, ponieważ kurs euro do dolara zmienił się nieznacznie. Prawdopodobnie inwestorzy w USA czekają na kolejny impuls.
Mogą nim być dzisiejsze dane na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym w październiku, które pokażą, czy kryzys na amerykańskim rynku jeszcze się pogłębi, czy też można się spodziewać poprawy nastrojów.
Z drugiej strony wynikało to z oczekiwania inwestorów na dzisiejszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. To, że podwyższy ona koszt pieniądza, jest pewne. Analitycy zastanawiają się jednak, czy będzie to 25 pkt bazowych, czy też może RPP zdecyduje się na bardziej radykalny krok. W konsekwencji euro kosztowało wczoraj po południu 3,6910 zł, a dolar 2,4835 zł. Później europejska waluta zaczęła nieco słabnąć i po godz. 18 płacono za nią, podobnie jak w poniedziałek, 3,6778 zł. Inwestorzy chętnie kupowali wczoraj obligacje. Ich rentowność, po mocnym wzroście w ostatnim czasie, spadała. Zdaniem analityków wynika to z tego, że rynek zdyskontował już listopadową podwyżkę stóp w większym stopniu, niż zakładane 25 pkt bazowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA