fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Niedziela – film dnia: Jagodowa miłość ***

ARCHIWUM TV MAGAZYNU
Historia w stylu kina drogi o zagubionych duszach i poszukiwaniu siebie. Pierwszy film Kar Wai Wonga zrealizowany w Stanach Zjednoczonych. Twórca „Happy Together" powiela tu sprawdzone patenty melodramatu.
Bohaterowie są samotni, sentymentalni i uwięzieni w przeszłości, w sidłach dawnych związków. Opowieść o poszukiwaniu kluczy do nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem, o dojrzewaniu do miłości toczy się w nastrojowym, melancholijnym rytmie bluesa Rya Coodera.
Lizzi (Norah Jones) trudno jest wierzyć, że jej chłopak zamawiał w barze dwa kotlety nie dlatego, że był głodny, tylko dlatego, że przyszedł z inną. Jest załamana, czuje się niechciana jak jagodowe ciasto, które nie bardzo kupują goście. Ale placek okaże się pyszny, a jej umazana lodami buzia urzeknie urokliwego właściciela lokalu (Jude Law).
To jednak nie będzie prosta miłość. Minie 300 dni i 9 tys. kilometrów zanim dziewczyna przejdzie na drugą stronę znajomej nowojorskiej ulicy, znajdzie w „jagodowym" barze swoje miejsce i tamten smak. Przedtem wyruszy w drogę, pozna nowych ludzi: policjanta (David Strathairn), który nie potrafi zrozumieć, że młoda żona (Rachel Weisz) go już nie chce, czy piękną mistrzynię pokera (Natalie Portman).
20.00 | Zone Europa | Dramat obyczajowy, Hongkong, Chiny, Francja 2007
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA