fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Gra „Afterfall:Insanity" będzie dostępne przez Internet

Tomasz Majka, prezes Nicolas Games
Fotorzepa, Andrzej Cynka AC Andrzej Cynka
Katowicka spółka Nicolas Games kończy prace nad grą "Afterfall: Insanity" (dzieje się w postatomowej Europie)
Produkt, w wersji na komputery PC trafi na sklepowe półki w listopadzie. Premiera wersji konsolowych planowana jest na później.
Producent liczy, że wciągu dwóch lat od premiery gra sprzeda się w co najmniej milionie egzemplarzy. Dlatego buduje szeroką sieć dystrybucyjną. Wydaniem gry w wersji pudełkowej na PC w Polsce zajmie się CD Projekt. Nicolas Games znalazł też wydawcę w Rosji. –Pracujemy nad kolejnymi umowami –mówi Tomasz Majka, prezes spółki.
W środę technologiczna spółka pochwaliła się podpisaniem umowy na dystrybucję "Afterfall: Insanity" w wersji cyfrowej przez Internet. Zajmie się tym firma Tro Media (podobnie jak Nicolas Games jest notowananaNewConnect). Przygotuje i będzie obsługiwała (w tym rozliczała płatności) platformę do sprzedaży gry przez Internet. Nicolas Games będzie odpowiedzialny za promocję tytułu i platformy sprzedażowej. –To pierwszy na tę skalę projekt, który będziemy realizowali –przyznaje Marcin Misztal, prezes Tro Media.
Producent gry pracuje też nad podpisaniem umów wydawniczych dotyczących wersji na konsolę Xbox360 iPS3. Wcześniejsze porozumienie z niemieckim Just a Game zostało zerwane, bo, jak tłumaczył Majka, partner nie wywiązywał się z zobowiązań.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA