fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

DomZdrowia.pl podnosi kapitał

Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie rozpoczętego w tym roku przez Domzdrowia.pl procesu akwizycyjnego sklepów internetowych z branży zdrowie i uroda
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zajmującej się sprzedażą leków w Internecie spółki Domzdrowia.pl podjęło uchwały w sprawie emisji obligacji serii „A" zamiennych na akcje serii „E" na okaziciela. Pozyskany w ten sposób kapitał zostanie przeznaczony na fuzje i przejęcia. NWZA przyjęło również uchwałę w sprawie emisji akcji na okaziciela serii „D".
Emisja obligacji ma umożliwić spółce realizację planów rozwojowych, w tym umożliwić sfinansowanie inwestycji, polegających na nabywaniu innych przedsiębiorstw lub ich zorganizowanych części, prowadzących działalność gospodarczą w Internecie w zakresie obrotu lekami i suplementami diety.
- Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie rozpoczętego w tym roku przez Domzdrowia.pl procesu akwizycyjnego sklepów internetowych z branży zdrowie i uroda w tym tzw. „aptek internetowych" oraz zapewnią spółce kapitał na dalsze przejęcia i fuzje. Czekamy teraz na spełnienie się warunku zawieszającego zwartej już umowy zakupu apteki internetowej należącej do jednego z głównych konkurentów DomZdrowia.pl na rynku internetowym –  komentuje Jacek Denkowski, prezes zarządu Domzdrowia.pl.
Spółka, działająca na rynku wartym 150 mln zł, w czerwcu zawarła warunkową umowę kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa należącej do innego gracza z rynku e-aptek. Szczegóły transakcji miała ogłosić w III kwartale. Branża spekuluje, że może chodzić o jedną z czterech firm – i-apteka.pl, aptekaslonik.pl, aptekajakmarzenie.pl albo e-lek.pl.
Akcje zwykłe na okaziciela serii „D" będą emitowane w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej do MCI.BioVentures.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA