fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Sobota – film dnia: Peryferie****

against gravity
Zamknięta w 24 godzinach opowieść Bogdana George'a Apetrego o młodej kobiecie, której los, upostaciowany śmiercią matki, dał nadzieję na całkowitą odmianę życia. Tak jej się przynajmniej wydawało
Dwudziestoparoletnia Matilda odsiadująca pięcioletni wyrok, po dwóch latach dostaje dobową przepustkę na pogrzeb matki. Nie widziała jej od dawna, odkąd uciekła z domu, nic jej z nią nie wiąże, ale takiej okazji na opuszczenie więzienia przepuścić nie może. Nie zamierza tam wrócić, chce uciec za granicę. By to się spełniło brat musi pożyczyć jej pieniądze, a jej były facet – zarazem ojciec jej ośmioletniego syna – zapłacić za to, że go nie wydała przed sądem i wzięła całą winę na siebie. No i oddać syna, by mogła go zabrać ze sobą za granicę. Brat pieniędzy nie miał, facet z ociąganiem oddał co prawda dług, ale syna przekazał do domu dziecka. Matilda jedzie tam, by przeżyć kolejne upokorzenie i bolesne rozczarowanie, zobaczyć jak krzywdzone jest jej dziecko. Happy endu nie należy się spodziewać.
Ana Ularu jako Matilda jest odpychająca i niesympatyczna, za to bardzo prawdziwa. Zagrała młodą kobietę, idącą przez życie od porażki do porażki, w której mimo nieustających niepowodzeń tli się jeszcze płomyczek nadziei.
21.20 | TVP Kultura | Dramat obyczajowy, Rumunia 2010
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA