fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Gdzie przetargi budowlane

Na ten rok samorządy zaplanowały 55,8 mld zł inwestycji. To o ok. 30 proc. więcej niż wydatki na ten cel w 2010 r.
Rzeczpospolita
W tym tygodniu Katowice ogłoszą przetarg o wartości kilkudziesięciu milionów złotych na przebudowę linii tramwajowej
To jeden z niewielu większych przetargów, jakie miasta ogłoszą do końca roku. Wiele miast  – chociażby Poznań, Kraków, Łódź, Radom, Rzeszów czy Olsztyn – zdecydowaną większość dużych zamówień (o wartości powyżej 20 mln zł) ma już za sobą – wynika z ankiety „Rz".
Katowickie zamówienie dotyczyć będzie modernizacji linii tramwajowej w ramach projektu „Przebudowa strefy śródmiejskiej". – Przed ogłoszeniem nie możemy ujawnić szacunków dotyczących wartości zamówienia – podkreśla Jakub Jarząbek, rzecznik Katowic.
– Ale na pewno będzie to kilkadziesiąt mln zł – dodał.
Na 21 września spory przetarg zaplanował Gdańsk. Projekt dotyczy prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. To przedsięwzięcie o wartości ok. 101,5 mln zł realizowane jest w ramach Euro 2012.
Kieleckie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach chce w październiku ogłosić przetarg na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku. Koszt to ok. 210 mln zł netto. – Prawdopodobnie w tym roku czeka nas jeszcze przetarg na salę koncertową w Jordankach – mówi z kolei  Aleksandra Iżycka, rzecznik Torunia. Inwestycja ma kosztować ok. 170 mln zł.  W obiekcie, który może pomieścić do 4 tys. osób, oprócz koncertów i przedstawień teatralnych będzie można organizować konferencje, wystawy, targi i szkolenia.
Także Szczecin jeszcze w IV kw.  planuje rozpocząć dwa postępowania, które mają wyłonić wykonawców modernizacji ulic o wartości ok. 100 mln zł.
Pozostałe miasta, jeśli jeszcze coś rozpoczynają w tym roku, to raczej chodzi o zamówienia o mniejszej wartości. Łódź uruchomi trzy projekty z zakresu rewitalizacji – każdy o wartości powyżej 20 mln zł.  Białystok w IV kw. ruszy, o ile podpisze umowę na dotację z UE, z przebudową ok. 3-km odcinka ul. Ciołkowskiego (ok. 38,4 mln zł). W Częstochowie firmy będą mogły się starać o kontrakt na budowę ulic m.in. w okolicach sklepów Ikea (za 37 mln zł), w Poznaniu – na wyposażenie ekspozycji Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (ok. 20 mln zł).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA