fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Homopropaganda dla maluchów

Gejowski ślub na nowojorskim Manhattanie
AFP
Piotr Kowalczuk
W mediolańskich przedszkolach publicznych będą nauczać o „rodzinach” homoseksualnych
Książeczka „Małe Jajko" liczy 28 stron, kosztuje 11,90 euro i opowiada historię „spotkań Małego Jajka z różnymi modelami współczesnej rodziny". Rzecz dzieje się w świecie zwierząt. Chodzi o to, że Małe Jajko jeszcze się nie zdecydowało, w jakiej rodzinie się wykluć. Dlatego chce się im wszystkim dokładnie przyjrzeć.
Najpierw spotyka dwóch tatusiów-pingwinów grających w piłkę ze swymi dziećmi i pyta: „To wy też jesteście rodziną?". „Jak najbardziej" – odpowiadają chórem. Identycznych wyjaśnień udzielają Jajku dwie kocice wychowujące wspólnie swoje kocięta. Jajko spotyka potem rodziców samotnych, kangurzycę i hipopotama, i rodzinę wielorasową: czarnego psa i białą suczkę. Wreszcie, na szarym końcu, przychodzi kolej na heterorodzinę króliczą z trójką królicząt o sierści jasnej, przy czym tato-królik ma taki brzuch, jakby był w ciąży. Małe Jajko po tej podróży jest w kropce. Wszystkie rodziny mu się podobają i nie wie, w której najlepiej się wykluć.
Autorką „Małego Jajka" jest Francesca Pardi. Wraz ze swoją partnerką Marią Silvią Fiengo mieszkają w Mediolanie i wychowują czwórkę swoich dzieci (najstarsze 9 lat) poczętych dzięki zabiegowi sztucznego zapłodnienia w klinikach w Belgii i Holandii. Włoskie prawo dopuszcza sztuczne zapłodnienie, ale wyłącznie w przypadku małżeństw heteroseksualnych w wieku płodnym. Nie uznaje małżeństw homoseksualnych i nie zezwala też homoseksualistom na adoptowanie dzieci.
To już druga książeczka Franceski. Pierwsza nosiła tytuł „Krótka historia pewnej rodziny: dlaczego masz dwie mamy?". Autorka powiada, że bodźcem były takie pytania zadawane jej dzieciom przez kolegów i koleżanki w szkole. Twierdzi, że Włochy są pod tym względem bardzo zacofane, bo w Holandii czy Belgii już nikt takich pytań nie stawia.
Obie panie, po przykrych doświadczeniach z wydawnictwem, które najpierw zamówiło „Krótką historię...", a potem wycofało się z umowy, założyły własną firmę wydawniczą Stampatello. Wydają w niej, jak tłumaczą, pozycje poświęcone „nowym modelom rodziny" i „uczulające na problemy dyskryminacji i homofobii". Już niebawem ukaże się komiks „Sekrety taty" o homoseksualnej parze z dziećmi.
„Małe Jajko", adresowane do dzieci w przedziale 3 – 6 lat, ilustrował Francesco Tulio Altan, jeden z najpopularniejszych włoskich rysowników i satyryków z lewicowego tygodnika „L'Espresso". Podczas prezentacji, której dokonano w trakcie obchodów święta Partii Demokratycznej, przedstawiciele władz miejskich zapewnili, że książeczka trafi do wszystkich będących w ich gestii przedszkoli Mediolanu. Podkreślili, że obecnie we Włoszech, samotnie lub parami, dzieci wychowuje ponad 100 tysięcy homoseksualistów. Odpowiedzialny za politykę socjalną ratusza radny Pierfrancesco Majorino wyraził nadzieję, że książeczka wywoła „budującą dyskusję nie tylko wśród dorosłych, a przede wszystkim wśród dzieci".
W Mediolanie w maju burmistrzem został radykalnie lewicowy Giuliano Pisapia. Kilka dni temu powiedział: „Według włoskiej konstytucji rodzina opiera się na małżeństwie osób różnych płci. Nie zgadzam się z tym". Dodał, że chciałby nowe formy i koncepcje rodziny przybliżyć w rozmowie papieżowi.
—Piotr Kowalczuk z Rzymu
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA