fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Kobieta w drodze

Rzeczpospolita
Scena Prezentacje. Prapremiera „Na skraju lasu”
Prapremierę sztuki Jeana-Michela Ribesa „Na skraju lasu” przygotowuje w Teatrze Scena Prezentacje Romuald Szejd. Dramat został przetłumaczony specjalnie na prośbę Szejda, który – jak sam mówi – już w momencie, kiedy dostał go do lektury we Francji, zaczął się zastanawiać, której polskiej aktorce mógłby zaproponować rolę głównej bohaterki.
„Na skraju lasu” jest bowiem bardzo subtelnym i wnikliwym portretem. Przed nią ponowne zetknięcie się z własnym życiem, wspomnieniami i tęsknotą. – To historia kobiety, która jest cały czas w podróży, niekoniecznie liczonej przebytymi kilometrami – opowiada o przygotowywanym tekście reżyser. – Żyje samotnie, a najważniejszym dla niej uczuciem jest miłość do syna, który się nie pojawia. Sama postanawia więc do niego trafić. Szejd zaznacza, że to trudny, jednocześnie czuły i skromny tekst, który może w pełni zagrać tylko tak wybitna i niezwykła aktorka jak Jadwiga Jankowska-Cieślak.– Na szczęście przyjęła moją propozycję i muszę powiedzieć, że z ogromną przyjemnością obserwuję jej prywatne zmagania z tą postacią – mówi. – Ona ma nieprawdopodobną siłę oddziaływania na widza, tyle jest w niej smutku, radości, tragizmu i niebywałej siły istnienia.
Dramat Jeana-Michela Ribesa, reż. Romuald Szejd, wyk. Jadwiga Jankowska-Cieślak, Małgorzata Niemirska, Adam Krawczyk Scena Prezentacje, ul. Żelazna 51/53, tel. 022 620 82 88, premiera: 17.11, godz. 19, spektakle: 16.11, godz. 19; 18.11, godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA