fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Poznać sekrety banku centralnego

Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Dni otwarte to jeden z elementów działalności edukacyjnej NBP. Podnoszenie wiedzy ekonomicznej to element "Strategii zarządzania NBP na lata 2009 – 2012"
W ten weekend Narodowy Bank Polski zaprasza na dni otwarte. Jak zapewniają przedstawiciele banku, na zwiedzających czeka wiele atrakcji; to też okazja, by poszerzyć wiedzę o NBP.
Obok troski o stabilność systemu finansowego bank centralny kładzie duży nacisk na działalność edukacyjną. – Zależy nam na zwiększaniu społecznej świadomości o roli i misji banku centralnego w życiu gospodarczym – mówi naczelnik wydziału edukacji NBP Marcin Staniewicz.
Jednym z głównych instrumentów szerzenia wiedzy o roli banku centralnego, a także o poruszaniu się w świecie finansów jest Portal Edukacji Ekonomicznej NBP, który powstał jeszcze w 2003 r.
– Chcemy wyposażyć Polaków w niezbędny zakres wiedzy, która pozwoli świadomie i bezpiecznie funkcjonować na rynku. Wiedzy, która będzie chronić przed wykluczeniem finansowym, bez względu na przyczyny tego wykluczenia – dodaje Staniewicz.
Obok programów dla szkół, dla studentów kierunków ekonomicznych, a także różnych grup zawodowych, NBP prowadzi też kampanię informacyjną o Unii Gospodarczej i Walutowej, strefie euro i Europejskim Banku Centralnym.
Również na świecie banki centralne prowadzą akcje edukacyjne. Najbogatszą ofertę ma amerykański Fed.
W Europie najbardziej rozbudowaną działalność edukacyjną prowadzą Bank Anglii i EBC, które propagują wiedzę o zależności między poziomem inflacji i wysokością stóp procentowych m.in. poprzez gry interaktywne.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA