fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Patentus zawiązał nową spółkę

Producent maszyn i urządzeń i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, zawiązał spółkę Patentus Strefa S.A. Nowy podmiot będzie działał w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Do 2015 roku Patentus zainwestuje w strefie co najmniej 5 mln złotych.
- Zdecydowaliśmy się na utworzenie nowej spółki z kilku powodów. Przez wiele miesięcy przyglądaliśmy się kilku podmiotom z rynku. Nie chcemy jednak przejmować zadłużonej firmy z niepewnym modelem biznesowym. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłacalne okazało się założenie nowej spółki. Tym bardziej, iż Patentus Strefa S.A. jako nowa firma w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej będzie miała doskonałe warunki do szybkiego rozwoju. Otrzymaliśmy zwolnienie z podatku dochodowego na działalność produkcyjną,
handlową i usługową. Wystąpiliśmy także o dofinansowanie na nowo utworzone stanowiska pracy - powiedział Józef Duda, Prezes Zarządu Patentus S.A.
Nowa spółka ma przejąć na siebie zadanie produkcji elementów do budowy konstrukcji stalowych i przenośników.
- Niektóre elementy używane do produkcji przenośników oraz konstrukcji stalowych dostarczali nam podwykonawcy. Teraz zamówienia za kilka milionów złotych trafią do naszej spółki zależnej. Ponadto Patentus Strefa S.A. będzie prowadzić działalność produkcyjną o zasięgu lokalnym. Zakładamy, iż do końca roku spółka wypracuje przychody na poziomie ok. 6 mln złotych oraz osiągnie zysk w wysokości ok. 500 tys. złotych – dodaje prezes.
Najnowsza inwestycja Patentusa to pierwszy z etapów budowania Grupy Kapitałowej. Równolegle zarząd prowadzi działania mające na celu dalszy rozwój spółki.
- Wciąż nie zakończyła się sprawa dotycząca naszych chińskich planów oraz ekspansji na rynek azjatycki i rosyjski. Ponadto coraz więcej zamówień zdobywamy z Europy Zachodniej - podsumował Józef Duda.
Patentus S.A. w dalszym ciągu przygląda się innym spółkom w celu ich ewentualnego przejęcia. Zgodnie z szacunkami Zarządu, w ciągu 2-3 lat Grupa Kapitałowa powinna generować roczne przychody na poziomie ponad 100 mln złotych. Aktualny portfel zamówień śląskiego producenta maszyn i urządzeń górniczych wzrósł o 30% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA