fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Oferta BGŻ mniejsza niż zapowiadana?

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Skończyła się budowa książki popytu na akcje BGŻ wśród instytucji. Doradcy zastanawiają się nad zmniejszeniem puli akcji do sprzedaży z 37,2 proc. do kilkunastu proc.
Do godziny 13 doradcy pracujący przy ofercie publicznej BGŻ szukali chętnych na walory banku wśród inwestorów instytucjonalnych. Ich zainteresowanie ma być kluczowe dla całej transakcji i wyznaczyć ostateczną cenę sprzedaży 37,2 proc. walorów banku sprzedawanych przez Skarb Państwa.
Wieczorem spotka się komitet sterujący tego projektu, aby podjąć ostateczną decyzję o cenie i podziale transz. Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika jednak, że słaby odzew funduszy oznaczać może, że doradcy zdecydują się zmniejszyć skalę oferty i sprzedać tylko 12 - 16 proc. banku.
To oznacza, że przyjmując cenę maksymalną z oferty (90 zł za walor) wartość transakcji sięgać może 466 - 621 mln zł, wobec 1,44 mld zł planowanych pierwotnie. Przy takim wariancie zastanawiające jest także, czy MSP uda się utrzymać maksymalny pułap ceny.
Zgodnie z początkowymi założeniami, 25 proc. sprzedawanych akcji trafić miało do drobnych inwestorów (zapisy trwały do poniedziałku do północy). Ile walorów obejmą teraz - nie wiadomo?
Przedstawiciele resortu skarbu zastrzegają, że ostateczna informacja o kształcie oferty zostanie podana do publicznej wiadomości jutro przed południem.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA