fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Kwaśniewski szefem unijnej grupy ds. Białorusi?

Aleksander Kwaśniewski z ambasadorem Białorusi w Polsce Pawłem Łutaszką
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Aleksander Kwaśniewski powinien być przewodniczącym specjalnego zespołu Unii Europejskiej, który zająłby się tematyką białoruską. Taką propozycję wysunął były szef litewskiej dyplomacji, a obecnie wiceprzewodniczący komisji ds. europejskich litewskiego Sejmu, Antanas Valionis – podał portal Biełorusskij Partizan.
Sugestię Valionisa wyjątkowo pozytywnie przyjęli członkowie białoruskiej opozycji. – Jej członkowie od dawna mówili, że bardzo potrzebny jest unijny zespół, który zająłby się sprawami Białorusi.
Aleksander Kwaśniewski jest znakomitym kandydatem na szefa takiej grupy, zwłaszcza że to jeden z niewielu europejskich polityków, który spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką – tłumaczył „Rz” miński politolog Walery Karbalewicz.
Białoruska opozycja liczy też, że uda się w końcu zwołać europejską konferencję w sprawie sytuacji w ich kraju z udziałem przedstawicieli Unii Europejskiej, Rady Europy i OBWE. – Gdyby te organizacje działały razem, mogłyby osiągać lepsze rezultaty – mówi Karbalewicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA