fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Urodzinowy maraton

Rzeczpospolita
Drugi rok na mapie teatralnej Warszawy funkcjonuje scena, w której istnienie i sukces nie wierzył nikt, a która swoim dynamicznym rozwojem i popularnością może być przykładem dla niejednego teatru.
Teatr działający z rozmachem musi mieć adekwatne urodziny. Dlatego Krystyna Janda zdecydowała się na posunięcie niezwykłe: Polonia będzie otwarta przez dwa dni właściwie bez przerwy, a na obu scenach prezentowane będą niemal wszystkie dotychczas grane tutaj przedstawienia. Od godziny dziewiątej z „Pchłą szachrajką” będą się bawić dzieci, później zobaczymy
„Trzy siostry”. „Lament” autorstwa Krzysztofa Bizio, prezentowany latem na placu Konstytucji, przeniesie się na małą scenę. Rozmaite wcielenia kobiet zobaczymy w „Miss HIV”, „Stefci Ćwiek w szponach życia”, „Patty Diphusie” i „Badaniach terenowych nad ukraińskim seksem”, a wielbiciele Krystyny Jandy będą mogli poznać jej dwie twarze w ukochanej „Shirley Valentine” oraz „Ucho, gardło, nóż”.
– Wiem, że to szaleństwo, ale jakie piękne – zapowiada drugie urodziny Teatru Polonia Krystyna Janda. – Widzowie przyjeżdżają z całego kraju specjalnie na te dwa dni, a my będziemy aktorów tutaj w teatrze karmić, nocować i wspierać na duchu. No i przede wszystkim – będziemy grać!
ar
? Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56, tel. 0 22 622 21 32, 27 – 28.10, program: www.teatrpolonia.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA