fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

ING TFI liczy na 19-20 mld zł aktywów na koniec 2007 r.

ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) spodziewa się, że do końca roku jego aktywa pod zarządzaniem wzrosną do 19-20 mld zł wobec ok. 17,5 mld zł obecnie. W tym czasie spółka chce zgromadzić 300 mln zł aktywów netto w nowym Subfunduszu Środkowoeuropejskim Średnich i Małych Spółek Plus
- Przewidujemy, że aktywa ING pod zarządzaniem wyniosą 19 mld zł na koniec roku, w porównaniu z około 17,5 mld zł w tej chwili, a jeżeli giełda zachowa się lepiej niż szacujemy, to będzie to 20 mld zł - powiedział dziennikarzom prezes ING TFI Leszek Jedlecki.
ING TFI poinformował, że wprowadził dziś nowy, dziewiąty już Subfundusz Środkowoeuropejski Średnich i Małych Spółek Plus ING Parasol SFIO, który umożliwia inwestowanie w spółki o małej i średniej kapitalizacji z krajów tzw. "Nowej Europy", m.in. Czech, Rumunii, Bułgarii, Austrii, Grecji, Słowenii, krajów nadbałtyckich. Subfundusz pozwala inwestować od 70% do 100% aktywów w akcje, w tym nie więcej niż 35% aktywów w akcje spółek polskich. Horyzont inwestycji to minimum 2-3 lata. Subfundusz kierowany jest głównie do doświadczonych inwestorów z segmentu private i personal banking i nie posiada górnego limitu aktywów.
- Szacujemy, że w nowych subfunduszu uda nam się zgromadzić 300 mln zł netto do końca roku. W przyszłym roku fundusz ten powinien przynieść do 20% zwrotu - powiedział Jedlecki. Prezes powiedział, że spodziewa się aktywów pod zarządzaniem na rynku funduszy inwestycyjnych na poziomie 150-160 mld zł w całym 2007 roku. Według szacunków ING TFI, roczna stopa zwrotu z funduszy akcji wyniesie 20%, ze zrównoważonych - 13%, stabilnego wzrostu - 9%, a funduszy obligacji i gotówkowych sięgnie 3%.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA