Bez utraty prawa do ryczałtu można dorabiać na zleceniu

Rozpocząłem działalność gospodarczą objętą ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i spełniającą wszystkie warunki, od których zależy korzystanie z tej formy opodatkowania. Jest to działalność handlowa. Czy mogę stracić prawo do opodatkowania w tej formie, jeśli nie w ramach firmy, ale na podstawie umowy-zlecenia zawartej z inną firmą będę wykonywać prace projektowe należące zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług do usług wyłączonych z ryczałtu, wskazanych w załączniku nr 2 do ustawy o ryczałcie?
Będą to bowiem dochody z działalności wykonywanej osobiście w rozumieniu art. 13 pkt 8 u pdof, a nie z działalności gospodarczej. Przedsiębiorca objęty ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nie traci prawa do tej formy opodatkowania, jeżeli dochody z tytułu wykonywania wskazanych prac projektowych uzyskiwać będzie wyłącznie od osoby prawnej, jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej (instytucji) lub od podmiotu gospodarczego i nie świadczy tego samego rodzaju usług dla ludności ani nie wykonuje ich w ramach firmy objętej ryczałtem.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL