fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Pingwin, pingwinek mały, z zoo w Cincinnati

Kadr z filmu pokazującego karmienie pingwina w zoo w Cincinnati
YouTube
Ludzie "wysiedzieli" go (w inkubatorze), zastępując nieprzygotowanych do swojej roli rodziców. Teraz karmią go co trzy godziny. Mały pingwinek mały (Eudyptula minor) to oczko w głowie pracowników zoo w Cincinnati (USA)
Mały pingwinek mały (pingwinek mały to najmniejszy gatunek pingwina) ma dwa tygodnie. Nie pokazano go jeszcze zwiedzającym, na razie można go podziwiać tylko na zdjęciach i filmach.
Waży około ćwierć kilko, gdy dorośnie, będzie ważył niecały kilogram.
Jego rodzicom, siedmioletniej mamie Oreo i ośmioletniemu tacie Boomerowi, wysiadywanie pisklaka nie szło zbyt dobrze. Dlatego sprawą musieli się zająć pracownicy zoo z Cincinnati. Podjęli decyzję o zabraniu jaja rodzicom i umieszczeniu go w inkubatorze.
Maleństwo jest żarłoczne. Musi być karmione sześć razy na dobę, co trzy godziny. Początkowo jadł "pyszny" - jak zapewniają opiekunowie - mleczny koktajl z rybami. Teraz dorósł już na tyle, że dostaje kawałeczki surowej ryby. Sashimi - żartują w Cincinnati.
[ramka][link=http://www.zooborns.com/zooborns/2011/01/its-raining-little-penguins.html" "target=_blank]Czytaj więcej i zobacz zdjęcia na stronie ZooBorns.com[/link][/ramka]
[b]Obejrzyj karmienie pingwinka[/b]
Źródło: www.zooborns.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA