fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Kadry

Wiceminister rozwoju Jarosław Pawłowski
Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Artur Osiecki
Piotr Aleksandrowicz
- Wiceminister rozwoju [b]Jarosław Pawłowski[/b] (na zdjęciu) odchodzi z resortu. Podsekretarzem stanu był od 2008 r. Odpowiadał m.in. za opracowywanie strategii, planów i programowanie rozwoju, za współpracę z UE i przygotowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego kraju. Reprezentował też minister rozwoju w Komitecie ds. Europejskich.
- Ze stanowiska wiceministra infrastruktury do spraw kolei 21 grudnia został odwołany [b]Juliusz Engelhardt[/b]. W jego miejsce został powołany [b]Andrzej Massel[/b], (na zdjęciu) dotąd zastępca dyrektora Instytutu Kolejnictwa. Zmiana była konsekwencją bałaganu, jaki zapanował na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy 12 grudnia.
- [b]Andrzej Wach[/b] został 30 grudnia odwołany ze stanowiska prezesa PKP. Szefem grupy był od 2004 r.
- Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na powołanie [b]Jarosława Bartkiewicza[/b] na prezesa Axa Życie Towarzystwo Ubezpieczeń. Przez ostatnie dziewięć lat pracował on dla grupy ING. Ostatnio był członkiem zarządu ING Nationale-Nederlanden w Hiszpanii odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing.
- Wiceprezes Opera TFI [b]Tomasz Korab[/b], który z firmą związany był od początku jej istnienia, czyli od 2005 r., został odwołany ze stanowiska. Do zarządu weszli wcześniej związani z grupą [b]Krzysztof Łękarski[/b] i [b]Sławomir Broniarek[/b]. Łękarskiego na stanowisku prezesa Domu Maklerskiego Opera zastąpił Maciej Barszczewski, wcześniej członek zarządu.
- Po sześciu latach z zarządu Expander Advisors odchodzi [b]Konrad Grabowski[/b]. Na wiceprezesa i dyrektora finansowego został powołany [b]Andrzej Oślizło[/b], który od maja 2009 r. do września 2010 r. miał podobne stanowisko w PLL LOT.
- Rada nadorcza notowanej na NewConnect spółki Analizy Online zajmującej się analizą branży TFI wybrała na prezesa [b]Tomasza Publicewicza[/b], (założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy firmy). Zastąpi on [b]Grzegorza Raupuka[/b].
- [b]Adam Brodowski[/b] został na trzy miesiące oddelegowany z rady nadzorczej Advadisu do pełnienia obowiązków prezesa firmy zajmującej się hurtową dystrybucją napojów bezalkoholowych, piwa i mocnych alkoholi. Zastąpił [b]Bogdana Waśniewskiego[/b], który zrezygnował z powodów osobistych. Brodowski deklaruje, że chciałby docelowo zarządzać przedsiębiorstwem.
- [b]Aleksander Chomiakow[/b] zrezygnował z funkcji prezesa Farmacolu, wiodącego dystrybutora produktów farmaceutycznych w Polsce. Nie podał powodów.
- [b]Dan Akerson[/b] przejął od 1 stycznia od [b]Eda Whitacre’a[/b] stanowisko szefa rady dyrektorów General Motors. Od września pełni obowiązki prezesa koncernu.
- [b]Martin Winterkorn[/b] otrzymał od rady nadzorczej Volkswagena przedłużenie kontraktu o pięć lat, do 2016 r., na stanowisku prezesa grupy samochodowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA