Ugodą zakończył się przed kolegium orzekającym Urzędu Patentowego spór między amerykańskimi producentami farmaceutyków o prawa do leku przeciw żółtaczce
Na początku chodziło w nim o unieważnienie całości patentu PL 174 077 na szczepionkę od zakażeń żółtaczką typu B i innych chorób.-Opatentowana w Polsce tzw. połączona szczepionka firmy SmithKline Beecham Biologicals SA nie spełnia wymogu nowości w dniu zgłoszenia. Była znana z rozprawy magisterskiej opublikowanej na jednym z uniwersytetów koreańskich -stwierdził pełnomocnik kalifornijskiej firmy Chiron.Korporacja Chiron, na podstawie art. 89 ust. 1 ustawy pwp, w 2004 r. złożyła wniosek o unieważnienie patentu w całości. W odpowiedzi SmithKline przedstawił oświadczenia, jakoby zawarte w publikacji informacje nie wystarczały do odtworzenia szczepionki. Ten argument przeciwnikó naukowcom udało się odtworzyć omawiany farmaceutyk.Pełnomocnik Chirona twierdził konsekwentnie, że zanim SmithKline złożył pierwsze zgłoszenie patentowe w 1992 r., "wytwarzanie połączonej szczepionki zawierającej HBsAg zaadsorbowany na fosforanie glinu było powszechnie znane". To sam...
Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za miesiąc!
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.
KUP TERAZ
×
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.