fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

NWR opóźnia początek wezwania na akcje Bogdanki

Fotorzepa, Szymon Łaszewski
Powodem jest decyzja Komisji Nadzoru Finansowego, która zażądała usunięciazawartego w ofercie warunku, polegającego na uzyskaniu zgody akcjonariuszyNWR na transakcję zakupu papierów Lubelskiego Węgla Bogdanki
Proponowane przejęcie polskiej firmy - jak wyjaśnia w piątkowym komunikacie koncern NWR - stanowi jednak tzw. transakcję Class 1 (zgodnie z obowiązującymi w Wielkiej Brytanii zasadami notowania akcji). A sfinansowanie tego typu zakupu jest uzależnione właśnie od zgody akcjonariuszy spółki przejmującej. NWR, jako spółka zarejestrowana w Holandii, podlega także tamtejszemu prawu, według którego tego typu transakcja również wymaga zgody akcjonariuszy.
Ta sprawą ma się zająć zwołane na 24 listopada 2010 r. NWZA kontrolowanego przez Zdanka Bakalę koncernu. Na razie NWR złożył w KNF wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy. Stąd przesunięcie terminu rozpoczęcia zapisów. NWR oczekuje, że przyjmowanie zapisów, rozpocznie się już 29 października 2010 (wcześniej ogłosił, że będzie to 25 października).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA