fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Aukcja Młodej Sztuki

www.desa.pl
materiały prasowe
28 października DESA Unicum organizuje 5 Aukcję Młodej Sztuki. Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie
[b] [link=http://www.rzeczpospolita.pl/pliki/kultura/mlode/mlode1.swf]Zobacz wirtualny spacer po wystawie (na całym ekranie)[/link]
[i]Fot. Waldemar Kompała[/i]
Sterowanie panoramą:
klawisz Shift - zbliżanie, klawisz Ctrl - oddalanie, klawisz myszy - przesuwanie i obracanie; żeby przejść do następnego pomieszczenia trzeba kliknąć dwa razy w przejście i chwilę poczekać
[link=http://www.rp.pl/temat/367044.html]Zobacz inne wirtualne spacery[/link] [/b]
Pomysł aukcji kuszących kolekcjonerów ciekawymi pracami młodych artystów z niską ceną wywoławczą okazał się trafiony i na stałe wpisał się do aukcyjnego kalendarza. Na licytację wystawionych zostanie 106 prac artystów młodego pokolenia, są wśród nich Laura Pawela, Grupa Twożywo, Bartek Jarmoliński, Agnieszka Sandomierz, Maciej Kozłowski, Małgosia Malinowska. Cena wywoławcza każdego dzieła wynosi 500 zł.
[wyimek] [link=http://www.rp.pl/galeria/367044,1,552133.html]Zobacz galerię zdjęć [/link][/wyimek]
Projekt promujący młodych artystów rozwija się i cieszy zainteresowaniem klientów. AMS to okazja do zakupu oryginalnych prac dla osób, które dopiero zaczynają kolekcjonerską przygodę i gotowi są przeznaczyć na swoje nowe hobby niewielką kwotę. Niewysoka cena wywoławcza zachęca do licytacji także tych, którzy jeszcze nigdy w aukcji nie brali udziału.
Na zbliżającej się aukcji zostaną wystawione prace zarówno uznanych artystów młodego pokolenia jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku aukcyjnym. Oferta jest bardzo różnorodna, a inspiracji do ich powstania należy doszukiwać się w różnych nutach sztuki współczesnej. Pod nazwą „młodej” sztuki, ukryty jest wiek artystów oraz ich świeże spojrzenie i innowacyjne ujęcie tematów. Prace zostały dobrane tak, by dawały możliwość zaobserwowania tendencji, które funkcjonują w sztuce najnowszej. Większość oferty to malarstwo, ale pojawia się także fotografia, grafika warsztatowa i rzeźba.
Wielu artystów odwołuje się do otaczającej rzeczywistości i eksploruje tematy związane ze współczesną cywilizacją i świtem mediów kontynuując wątki pop-artu co widać w pracach Andrzeja Roszczaka, Marcina Bobera oraz „komputerowych” obrazach Laury Paweli. W prezentowanym przez twórców obrazie rzeczywistości pojawia się zarówno krytyka społeczna (Maciej Kozłowski „Biba”, Natalia Bażowska „Pracownik etatowy”) jak i osobisty, prywatny świat intymności wraz z tematyką seksualności i identyfikacji płciowej znany z kontrowersyjnych obrazów Agnieszki Sandomierz.
W pracach Iwony Wojewody-Jedynak czy Franciszka Ledóchowskiego pojawia się z kolei mistyka oddana środkami bardzo tradycyjnego warsztatu malarskiego. Inni, jak Monika Czarska czy Daniel Krysta idą drogą abstrakcji kontynuując wątki rozpoczęte przez awangardę.
5 Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 28 października o godz. 19.00 w Domu Aukcyjnym DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa. Obiekty prezentowane są na wystawie w Salonie Wystawowym Marchand przy pl. Konstytucji 2 w Warszawie (pon.-pt 11-19, sob. 11-16).
[b]Kolejne aukcje w DESIE Unicum:[/b]
18 listopada – Aukcja Sztuki Współczesnej
Wszystkie wystawiane prace można zobaczyć na stronie [link=http://www.desa.pl/]www.desa.pl[/link].
[i]Fot. Waldemar Kompała[/i]
Źródło: materiały organizatora
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA