fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Memoriał Zdzisława Ambroziaka: test przed ligą

Dla najlepszych polskich drużyn turniej poświęcony pamięci wybitnego dziennikarza Zdzisława Ambroziaka to dobry test przed startem ligowych rozgrywek
Tym razem jednak prawie wszyscy przyjechali do Warszawy poranieni. Jeśli nie fizycznie, to psychicznie, bo nieudane mistrzostwa świata we Włoszech pozostawiły rany, które zabliźniać się będą długo.
Trzydniowy turniej w hali Arena na warszawskim Ursynowie zakończy się w niedzielę meczem Resovia – Skra, który pokaże TVP Sport. Gdyby nie problemy drużyny z Rzeszowa, mógłby to być fascynujący finał tej imprezy.
Ale Resovia przyjechała do stolicy w dziesięcioosobowym składzie bez nominalnego atakującego i bez nowych asów: Niemca Georga Grozera i Włocha Mateja Cernica, którzy odpoczywają po mistrzostwach. Kontuzjowany jest Tomasz Józefacki, a reprezentacyjny libero Krzysztof Ignaczak właśnie w niedzielę musi wrócić do domu z ważnych powodów rodzinnych.
Tak więc prawdziwej siły Resovii w tym turnieju nie poznamy, musimy poczekać na rozpoczęcie PlusLigi. Więcej dowiemy się natomiast o możliwościach Politechniki ze Zbigniewem Bartmanem w roli głównej, Tytanu Częstochowa z Dawidem Murkiem i Krzysztofem Gierczyńskim czy Skry, która przyjechała do stolicy w mocnym składzie.
Niektórzy z uczestników mistrzostw świata już teraz chcą się odegrać za włoskie niepowodzenia. Bartosz Kurek (Skra), przed rokiem MVP Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, skrócił krótki urlop, by jak najszybciej wrócić do treningów. Mistrzostwa świata to już historia, ciężko będzie o nich zapomnieć, ale dobra gra w takich turniejach jak ten, a później w lidze na pewno pozwoli zatrzeć niemiłe wspomnienia.
W piątek Politechnika wygrała z Resovią 3:2, a Skra pokonała 3:1 AZS Częstochowę.
[ramka][b]Sobota[/b]
• AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów (16)
• Asseco Resovia Rzeszów – Tytan AZS Częstochowa (18)
[b]Niedziela[/b]
• Politechnika – AZS Częstochowa (11)
• Resovia – Skra (14.30, TVP Sport) [/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA