fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Konkurs WUG dla młodzieży gimnazjum i klas górniczych

Wyższy Urząd Górniczy chce spopularyzować wiedzę na temat przemysłu wydobywczego w Polsce wśród uczniów gimnazjum i klas górniczych szkół średnich, którzy wkrótce dokonywać będą wyboru przyszłego zawodu
„Być może wielu będzie szukało możliwości rozwoju swoich zainteresowań oraz zatrudnienia w polskim górnictwie” – czytamy w komunikacie WUG-u, który po raz pierwszy postanowił trafić do młodych ludzi z konkursem "Współczesne górnictwo: Górnik i wiertnik pracują bezpiecznie. Kopalnia XXI wieku".
W Polsce jest około 5500 zakładów górniczych. Metodami podziemną, odkrywkową i otworową wydobywa się m.in.: węgiel kamienny, węgiel brunatny, sól kamienną, rudy miedzi i ołowiu, ropę naftową, gaz ziemny, wody lecznicze i termalne, gips i anhydryt, surowce skalne i ilaste, piaski formierskie i szklarskie.
Prace konkursowe o maksymalnym formacie 54 cm x 21 cm wykonane dowolną techniką plastyczną mają promować bezpieczeństwo pracy w górnictwie oraz dobre praktyki i solidarność zawodową z odpowiedzialnością za życie i zdrowie drugiego człowieka. Termin nadsyłania to 5 listopada.
Współorganizatorem konkursu jest działająca przy WUG Fundacja "Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego" we współpracy Śląskiego Kuratorium Oświaty, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
[ramka]Wyższy Urząd Górniczy ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice
z dopiskiem Biuro Organizacyjne: konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Współczesne Górnictwo"
I miejsce - cyfrowy aparat fotograficzny, II miejsce - odtwarzacz Portable Media Player, III miejsce - odtwarzacz mp3 oraz dziewięć równorzędnych wyróżnień, które uhonorowane zostaną sprzętem sportowym [/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA