fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa Olewnika

Sprawa Olewnika. Zabójstwo w domu Olewnika?

Dom Krzysztofa Olewnika
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W noc przed porwaniem Krzysztofa Olewnika w jego domu miały się odbyć dwie imprezy, na których ktoś mógł zginąć - podejrzewa gdańska prokuratura
O nowych okolicznościach w śledztwie w sprawie porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, ale nie chciał podawać szczegółów.
Portal TVN24.pl - powołując się na ostatnie ustalenia prokuratury - podał, że w nocy przed porwaniem Krzysztofa Olewnika odbyły się dwie imprezy, w jego domu prawdopodobnie kogoś zamordowano; śledczy z Gdańska szukają teraz zwłok tej osoby. Miałby być to mężczyzna, wyodrębniono jego DNA, ale nie wiadomo do kogo ono należy. W domu miała też zostać ranna kobieta. Według informacji portalu ona żyje i śledczy znają jej tożsamość.
Krew nieznanej osoby prokuratorzy znaleźli w domu Krzysztofa Olewnika już w grudniu 2009 r. (przesiąkła tak głęboko, że znaleziono ją na spodzie sofy).
- To bardzo prawdopodobne, że zginął lub mógł być postrzelony człowiek, który brał udział w uprowadzeniu. Wskazują na to pewne dowody w posiadaniu prokuratury, o których ja też wiem - skomentował w TVN24 Włodzimierz Olewnik.
[srodtytul]Prostytutka? Źródła sobie zaprzeczają[/srodtytul]
Jak donosi "Gazeta Wyborcza" prokuratorzy podejrzewają, że w domu Olewnika mogło dojść do zabójstwa ukraińskiej prostytutki.
Do badających sprawę śledczych z Gdańska trafił wykaz 10 śledztw w sprawie zabójstw w okolicach Płocka z ostatnich 9 lat, po których ciała ofiar zostały porzucone lub niezidentyfikowane. Jedno ze śledztw, które znalazło się w wykazie spraw przekazanych gdańskiej prokuraturze apelacyjnej, dotyczyło znalezienia zwłok kobiety w 2001 r., ale z ówczesnych ustaleń nie wynikało, że kobieta ta mogła być narodowości ukraińskiej. Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Gostyninie pod Płockiem.
Tym informacjom zaprzecza TVN24.pl. Zdaniem informatorów na, których powołuje się portal. Nie wiadomo czy kobieta była na imprezie w nocy z 26 na 27 października 2001 r., jednak na jej obecność może wskazywać film nagrany przez policjantów po porwaniu. Na jej pobyt może wskazywać bałagan w sypialni Krzysztofa, a także kostium kąpielowy pozostawiony na basenie.
[srodtytul]Rodzina nie jest zgodna w sprawie drugiej imprezy[/srodtytul]
- Śledczy nie powinni brać pod uwagę hipotezy o drugiej imprezie, chyba że zdobyli jakieś nowe dowody, o których ja nie wiem. Dowody, które ja znam wykluczają kolejną imprezę - uważa ojciec Krzysztofa Olewnika.
Co innego mówiła w RMF FM siostra porwanego - Danuta. Jej zdaniem od dłuższego czasu rodzina starała się podsunąć prokuraturze wątek drugiej imprezy i morderstwa.
[ramka]Krzysztofa Olewnika porwano z jego domu po imprezie dla miejscowych policjantów w nocy 27 października 2001 r. W 2008 r. płocki sąd skazał dziewięciu porywaczy Olewnika. Wyroki dożywocia usłyszeli Sławomir Kościuk i Robert Pazik, którzy w 2003 r. zabili Krzysztofa. Obaj zostali znalezieni martwi w swoich celach.
Gdańska prokuratura ustala z kolei, jak doszło do porwania. - Wydarzenia z dni 26-27 października są niezwykle istotne. To, co się wtedy stało, determinuje przebieg kolejnych zdarzeń - powiedział prokurator prowadzący śledztwo Zbigniew Niemczyk. [/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA